OFPOF

Drake ve Future, 25 Milyon Dolarlık Tazminatlı Davaya Dahil Oldular

-
365
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Drake ve Future, 25 Milyon Dolarlık Tazminatlı Davaya Dahil Oldular
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Drake ve Future turnelerinde gerçekleşen bir tecavüz olayı şokundan sonra ikinci bir şok daha yaşadılar.

Drake ve Future, Summer Sixteen turnesi sonrasında yasal bir süreç şoku içerisinde yer aldılar.

ünlü iki rapçi geçtiğimiz yıl bir turne düzenlemişti ve konser sırasında bir bayanın kuliste tecavüze uğraması haberi ile sarsılmış ve bu haberin yayılması ile birlikte turneyi iptal etmişlerdi. Ancak yasal süreç onlara da sıçramaya başladı, çünkü her iki ünlü de güvenlik önlemlerinin alınmaması ve sorunlu bir işçi çalıştırmaları iddiasından dolayı 25 milyon dolarlık tazminat davası ile karşı karşıya kaldı.

E! magazin haber ajansı tarafından elde edilen belgelerle yayınlanan haberde tecavüze uğrayan kadın, konserin yapıldığı Bridgestone Arena'da bir adam tarafından izlendiğini belirtmişti. Ardından bu adam yanına gelerek ona bir teklifte bulundu ancak kadın kabul etmedi ve bundan hemen kısa bir süre sonra ise ismi Leavy Johnson olduğu bilinen şahıs kadına kendisini sanatçılar ile tanıştıracağını söylerek kulise götürdü ancak burada tacizde, tecavüzde ve darpta bulunduğu iddia edildi, bunun üzerine de kadın dava açmıştı. Üstelik 25 milyon dolar da tazminat isteyerek. Leavy ise bu olaydan sonra tutuklandı.

Dava esnasında ise ismi Jane Doe olan kadınn, Drake ve Future'ı güvenlik önlemlerini yeterli bir şekilde almaması, konser alanında yer alan hayranlarının herhangi bir güvenliğinin olmaması ve çalışan Leavy'nin böylesine bir problemli işçi olmasına rağmen halen çalıştırmaya devam etmelerinden dolayı suçladı ve hem tazminat hem de mahkeme masraflarının karşılanmasını istedi.

Mahkeme dokümanlarına göre, Nashville'deki Bridgestone Arena'daki konser yalnızca 15.000'den fazla konser katılımcısı ile yapılmış ve 1.4 milyon dolardan fazla hasılat elde edilmişti.

Drake ve Future, açılan dava hakkında ise henüz kamuya resmi açıklamalar yapmadılar.

Kaynak: eonline.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık