OFPOF

Birden Fazla Yabancı Dili Öğrenerek Yeteneklerini Hayran Kitlesi Kadar Zenginleştirmiş 9 Akıllı Ünlü

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Birden Fazla Yabancı Dili Öğrenerek Yeteneklerini Hayran Kitlesi Kadar Zenginleştirmiş 9 Akıllı Ünlü
0 izlenme
Ofpofer
-

Zamanını iyi değerlendirerek üşenmeden farklı dilleri öğrenmiş, birbirinden yetenekli 9 ünlü ismi sizler için seçtik.

Zenginler, ünlüler, yetenekliler... ve bunların çok dil bileni var mı? Evet, her şeyin üstünde bazı yıldızlar birden fazla dili konuşabiliyor. İngilizce konuşmayı bilenin ötesinde; bir, iki, hatta üç dil konuşarak göz kamaştıracak 9 ünlü bulduk. Dahası bunların bazıları için bildiği dil ana dili olan İngilizce'den dahi iyi!.. Sizde alternatif bir dil becerisi edinmek için okumaya devam edin ve bu durumdan ilham alınabilir...

1. Shakira

Shakira

Kolombiya'lı şarkıcının İspanyolca ve İngilizce bildiğini biliyoruz. Fakat gerçekte onun dil becerileri daha da ötesine geçiyor. Shakira; İtalyanca, Fransızca, Katalanca, Portekizce ve Arapça dillerini oldukça iyi konuşuyor!... Annesi Lübnan'lıdır. dünya çapında 50 milyondan fazla albümü satılan Shakira'nın dünyaya açılma yolu başta zor oldu. Şarkılarının her bir kelimesini tercüme etmek için bir sözlük kullanıyordu! 

2. Mila Kunis

Mila Kunis

Mila, Ukrayna, İngilizce ve Rusça dillerini çok iyi konuşuyor. Bu konuda kendini iyi yetiştirmiş ünlüler arasındadır.

3. Novak Djokovic

Novak Djokovic

Dünyanın en büyük tenis oyuncusu ve 5 dil bilen Novak; farklı dil konuşma söz konusuysa çok rahat konuşabilir. Novak; Sırpça, İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir. 2013'te yıldız şöyle dedi: "Ne kadar çok dil biliyorsanız, bir kişi olarak değeriniz o kadar çok" dedi. Novak, oynadığı yerde, yerel dildeki uygun gelen cümle ile maç sonrasında daima taraftarlarına teşekkür etmeyi unutmuyor. 

4. Charlize Theron

Charlize Theron

Sarışın güzelin bir çok dil bildiği, yaptığı demeçler sonrasında ortaya çıktı. Charlize, Güney Afrika'da doğdu. Mükemmel Amerikan aksanı sizi aldatmasın. Afrikaca konuşarak büyüdü. Afrikaca, 18. yüzyılda Hollanda'dan gelen yerleşimcilerin konuştuğu Hollandaca'dan türetildi. Dil, yine de Hollandaca'ya çok benzer ve bu nedenle Charlize de yakın dil olduğu için Hollandaca konuşuyor!...

5. Tom Hiddleston

Tom Hiddleston

İngiliz doğumlu olan Tom Hiddleston, Cambridge Üniversitesi'nde Yunanca eğitimi aldı. Bu nedenle açık sözlü becerilere sahiptir. Aslında Loki rolünden dolayı tanınan Thor; İngilizce, Fransızca ve İspanyolca yanı sıra Yunanca da bilmektedir. Dramatik sanat Kraliyet Akademisi'nde yaptığı eğitim göz önüne alındığında, şans verilirse Tom'un bazı İngilizce dışındaki rolleri de çok iyi idare edebileceğini düşünüyoruz. 

6. Natalie Portman

Natalie Portman

Amerikan-İsrail karışımı aktrisin, ebeveynleri İsrail' lidir. İbranice ve İngilizce konuşurak büyüdü. Bu arada Portman'ın gerçek soyadı "Hershlag"dır. "Öğrenmenin güzel" olduğunu söyleyen birisi için; Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Japonca konuşmayı öğrendiğini bilmek sürpriz olmamalı... Ve Üstüne üstlük, Black Swan yıldızı ve Oscar ödüllü aktris için Sir Paul McCartney'in klibinde ise işaret dili ile yeteneklerinin sınırsız olduğunu gösterdi.

7. Sandra Bullock

Sandra Bullock

Birçok Amerikalı'nın yabancı ebeveynleri var. Ancak pek azı aslında annelerinin ve babalarının yabancı dillerini konuşuyor gibi görünüyor. Kuralın istisnasını kanıtlamak için sözü Sandra Bullock'a bırakın. Bir Alman opera şarkıcısı ve ses öğretmeni olan Sandra, akıcı Almanca konuşmakla kalmayıp aynı zamanda 5 yaşında bir Alman operasında yer aldı!...2012 Oscar'larında dil becerilerini ne kadar mükemmel bir şekilde konuşturduğunu unutmamalıyız.

8. Viggo Mortensen

Viggo Mortensen

Dünyanın her yerinde yaşadıysanız, birden çok dili konuşmamanız için hiçbir bahaneniz yoktur. Viggo; New York, Danimarka, Venezuela ve Arjantin'de yaşadı...! Annesi; Amerikalı, babası Danimarka'lıdır. Arjantin'de bir yatılı okula gitti. Dolayısıyla bugün, Yüzüklerin Efendisi yıldızının akıcı İngilizce, Danca ve İspanyolca yanı sıra, yeteri kadar da İtalyanca ve Fransızca konuşuyor olması sizleri şaşırtmasın!... Viggo, aynı zamanda bir ressam, fotoğrafçı ve şairdir!...

9. Jodie Foster

Jodie Foster

Jodie, okulda Fransızca okudu ve mezun olduktan sonra Fransızca da konuşabiliyordu. Daha sonra Yale Üniversitesi'nden mezun oldu. Zeki biri olarak bilinmektedir. Ancak bu üç yaşında okumaya başlayan biri için hiç de sürpriz değil! Jodie, aktif olarak Fransız filmlerinde rol aldı. İngiliz filmlerinde kendisini Fransız olarak tanıttı. Akademi Ödüllü aktris, biraz İspanyolca ve Almanca konuşuyor. İtalyanca'yı da anlıyor. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.