OFPOF

Zülfü Livaneli'nin Türk Edebiyatına Damga Vurmuş Harika Romanları

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zülfü Livaneli'nin Türk Edebiyatına Damga Vurmuş Harika Romanları
656 izlenme
Ofpofer
-

Zülfü Livaneli'nin kitaplarıyla halen tanışmadıysanız geç kalmış sayılırsınız. İşte size edebi tadıyla derin izler bırakacak kitapları.

Zülfü Livaneli çağdaş türk edebiyatının en önemli yazarlarından biri. Halen dünya'nın birçok ülkesinde çevirisi yapılan,güçlü kalemi ve edebi uslubuyla okuyacağınız kitapları biran yanınızdan ayıramayacaksınız... Emin olun ki bu kitapları okuduğunuzda, olayların içnide kaybolduğunuzu hissedecek,akıcılığı,sürekliliği sayesinde her kitabını tek oturuşta bitirecek hale geleceksiniz. Şunu söylemeliyim ki kelimelerin ne denli güçlü olduğunu bu kitaplarla içinizde hissedeceksiniz... İşte bir nefeste soluksuz okuyacağınız kitaplardan bazıları...

Serenad

Serenad

1930’lu yıllarda İstanbul Üniversitesi’nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile’ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi’nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran’ın (36) ABD’den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner’i (87) karşılamasıyla başlar.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

 

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.