OFPOF

Usta Yazarlardan Ustaca Bitirilmiş Kitap Sonları

-
398
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Usta Yazarlardan Ustaca Bitirilmiş Kitap Sonları
387 izlenme
Ofpofer
-

Kitap yazmak yetenek ister ama kitabın sonunu yazmak ayrı bir beceri ister.

1. TUTUNAMAYANLAR

TUTUNAMAYANLAR
Trenden indiler, perondaki insanların arasına karıştılar.Yolcular, Turgut Özden'den ve onun aklından çıkmayan Selim Işık'tan habersiz, trene binmenin telaşı içinde koşuşuyorlardı.İstasyon binasının önünde duran hareket memuru, kimseye bakmadan dalgın dalgın yürüyen ve kendi kendine mırıldana bu adam dikkatle baktı.Sonra,karşı yönden bir tren geldi: istasyona girdi.Yolcular ve Turgut,trenin arkasında kayboldular.

2. DOKUZUNCU HARİCİYE KOĞUŞU

DOKUZUNCU HARİCİYE KOĞUŞU
Beş dakika sonra hastaneden çıkıyorum.Son not.Bu odada başkaları inleyecekler.Onları şimdiden gayet iyi tanıyorum.Üstümden çıkarıp yataga attığım robdöşambr içinde, ebediyen aynı insan bulunacak: Hasta.
      Annem, Mithat Bey ve arkadaşları içeri girdiler:
    "-Haydi..."

3. KRİSTAL DENİZALTI

KRİSTAL DENİZALTI
Kırılgan bir köprüden sana doğru yürüyorum.Sana ulaşamazsam, sesim ve kelimelerim sana değmezse ve sen bana bir daha dokunamazsan, işten o zaman korkarım sonsuz ve sensiz bir boşluğa yapayalnız düşeceğim.
    Beni tut, beni her şeye rağmen tut.

4. BEŞ ŞEHİR

BEŞ ŞEHİR
En iyisi bırakalım hatıralar içimizde konuşacakları saati kendiliklerinden seçsinler.Ancak bu cins uyanış anlarında geçmiş zamanın sesi bir keşif, bir ders, hulâsa günümüze ekklenen bir şey olur.Bizim yapacağımız yeni, müstahsil ve canlı bugünün rüzgarına kendimizi teslim etmektir.O bizi güzelle iyinin , şuurla hulyanın el ele vereceği çalışkan ve mesut bir dünyaya götürecektir. 

5. AGANTA BURİNA BURİNATA

AGANTA BURİNA BURİNATA
Artık ondan sonra ne Ayşe'nin kolları, öpücükleri ve gözyaşları, ne bağlar, bahçeler, ne tövbeler ve yeminler bağlayabildi beni karaya.Varımı yoğumu Ayşe'ye bırakarak, bir daha  geriye dönmemek üzere denize açıldım.İlk limanda kayığın birisine gemici yazıldım.
    Aganta!.. 

6. ZELİŞ

ZELİŞ
ceza yazıcısı yüksek sesle tekrarladı:
-Güle güle! Güle güle!
Sonra avukat Nihat'a döndü:
-Bak Nihat Bey, ötobüsün arka camında ne yazılı, okudun mu?
Otobüs yol alırken üçü de arka camda yazılı yazıyı okudular:
"Güle güle!"

7. ESİR ŞEHRİN İNSANLARI

ESİR ŞEHRİN İNSANLARI
Kâmil Bey, yarı karanlık yeraltı odasını birden doldurup soluklarını kesen umutsuz yalnızlığın ortasında kalakalmıştı.Dört yanına şaşkın şaşkın bakarak titreyen yumruğunu ağzına götürdü:"Yedi yıl! Burada bir başıma... Olmaz hayır, olmaz bu..."

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.