OFPOF

Tüm Zamanların En Çok Satan ve Beğenilen Kitapları

-
999
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tüm Zamanların En Çok Satan ve Beğenilen Kitapları
731 izlenme
Ofpofer
-

Dünya çapında, tüm zamanların en fazla satış yapan 7 kitabı. Eğer kitap okumayı sevenlerdenseniz, mutlaka okumanız gereken kitaplardır.

1. İki Şehrin Hikayesi

İki Şehrin Hikayesi

Charles Dickens'ın 1859 yılında gazetelerde tefrika edilmek üzere yazdığı, konusu Fransız Devrimi esnasında ve öncesinde Parisve Londra'da geçen romandır. 200 milyonun üzerindeki satışı ile tüm zamanların en meşhur edebiyat eserleri arasındadır.

İlk basım yılı 1859, yaklaşık 200 milyon satılmıştır.

2. Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi

İngiliz filolojist ve Oxford Üniversitesi profesörü Tolkien'in yazdığı epik fantezi türündeki romandır. Hikâye 1937 tarihli Hobbit'in devamı olarak başlamıştı ancak sonunda ondan çok daha büyük bir eser haline geldi. Çoğu II. dünya Savaşı'nda olmak üzere 1937 ve 1949 yılları arasında aşamalar halinde yazıldı. 150 milyonun üstündeki satış sayısıyla tüm zamanların en çok satan ikinci romanıdır.

İlk basım yılı 1954–1955, yaklaşık 150 milyon satılmıştır.

3. Küçük Prens

Küçük Prens

Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan ve 1943'te yayımlanan hikâye. Eserde bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyası anlatılır. Sahra Çölü'ne düşen pilotun Küçük Prens'le karşılaşması ile başlayan kitap yirmi yedi bölümden oluşur. Özellikle Küçük Prens'in yurdundan ayrılıp altı ayrı gezegene yaptığı gezileri anlatan bölümlerde bazı tipik yetişkin yaşam biçimlerinin eleştirisi yapılır. 

İlk basım yılı1943, yaklaşık 140 milyon satmıştır.

4. Hobbit

Hobbit

Tolkien'in bir kitabı. Orta dünya üzerine yazılmış olan kitap Bilbo Baggins ve başından geçen maceraları konu almaktadır. Kitapta Bilbo Baggins'in Gandalf tarafından hiç beklemediği bir anda evine gelen 13 cüce ile değişen hayatı, Orta Dünya'nın kaderini değiştirecek olan Tek Yüzük'ün bulunuşu, ulu ejder Smaug'un öldürülüşü ve kadim cüce kenti Erebor'un kurtuluşu anlatılmaktadır. Yüzüklerin Efendisi serisinin başlangıç kitabı niteliğindedir.

İlk basım yılı 1937, yaklaşık 100 milyon satmıştır.

5. Kızıl Köşkün Rüyası

Kızıl Köşkün Rüyası

Cao Xueqin tarafından kaleme alınmış, Çincenin dört büyük klasik romanından biri. 18. yy'ın ortalarında, Qing Hanedanıdöneminde yazılmıştır.
Yarı-otobiyografi türünde yazılmış bir romandır. Cao Xueqin'in kendi ailesinin ve aynı zamanda Qing Hanedanı'nın yükselişini ve çöküşünü anlatır.

İlk basım yılı 1759-1791, yaklaşık 100 milyon satılmıştır.

6. On Küçük Zenci

On Küçük Zenci

Agatha Christie'nin çok satan romanlarından biridir. Geçmişte verdikleri kararları, hataları ya da ihmalkârlıkları nedeniyle insanların ölümlerine yol açmış on kişi, bunu sır olarak saklamaktadır. Bu kişiler, günün birinde birinden bir mektup alırlar ve tatil amacıyla Zenci Adası'ndaki gösterişli bir malikaneye davet edilirler. Konuklar, Owen adındaki kişiyle nerede tanıştıklarını bir türlü hatırlayamazlar ama söz konusu daveti ücretsiz bir tatil fırsatı olarak görürler ve teklifi kabul ederler. Ancak adaya vardıklarında onları bir sürpriz beklemektedir.

İlk basım yılı, 1939, yaklaşık 100 milyon satılmıştır.

7. Aslan, Cadı ve Dolap

Aslan, Cadı ve Dolap

Aslan, Cadı ve Dolap, C. S. Lewis'in Narnia Günlükleri kitap serisine bağlı bir kitap. 7 kitaplık Narnia Günlükleri serisinin 2. kitabıdır. Bu aslında serinin ilk yazılan kitabı. Peter, Susan, Edmund ve Lucy Pevensie savaştan kaçan küçük kardeşlerdir ve ünlü bir profesörün büyük malikanesine gönderilirler. Bu malikanedeki bir dolabın içine dalarlar ve kendilerini Narnia’da bulurlar…

İlk basım yılı 1950, yaklaşık 85 milyon satmıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.