OFPOF

Tekrar Tekrar Okumak İsteyeceğiniz 7 Nefis Kitap

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tekrar Tekrar Okumak İsteyeceğiniz 7 Nefis Kitap
0 izlenme
Ofpofer
-

Kütüphanenizde mutlaka olması gereken birbirinden bu güzel kitapları hemen okumalısınız!

7. Dune - Frank Herbert

Dune  - Frank Herbert

Dune, Frank Herbert'in (1920-1986) Hugo ve Nebula ödüllerini almasını sağlayan ve tüm dünyada on beş milyondan fazla kopyası satılan 6 kitaptan oluşan bilimkurgu roman serisi

6. Kurtlarla Koşan Kadınlar - Clarissa Pinkola Estés

Kurtlarla Koşan Kadınlar - Clarissa Pinkola Estés

İnsanlık tarihi boyunca bastırılmış ve örselenmiş kadınların durumunu sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan ele alan çok sayıda inceleme yapıldı. Her inceleme, kadınları ''tanımlama ve çözme'' açısından çok farklı yöntemler önerdi. Bu önermelerin ne ölçüde kadınların doğasını ilişkin isabetli ve farklı alternatifler olduğu ise tartışmalı. Clarissa P. Estes, Kurtlarla Koşan Kadınlar’da gerçekten farklı bir önermede bulunuyor, kadınlar için yalın, uygulanabilir ve doğal çözümler öneriyor. 

5. Seçilmiş Kişi - Lois Lowry

Seçilmiş Kişi - Lois Lowry


İnanılmaz bir deneyim yaşayan ve olanaksız bir şeyi üstlenen bir çocuğun, aldatıcı bir basitlikle anlatılmış kışkırtıcı öyküsü bu. Bu öyküde, doğal kabul ettiğimiz tüm değerler sorgulanıyor ve en derin inanışlarımız yeniden gözden geçiriliyor.

 

4. Mahşer - Stephen King

Mahşer - Stephen King

Biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan kaçan biri, kısa süre sonra domino etkisiyle insanların yüzde doksan dokuzunu yok edecek mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan kendilerini kurtaracak bir lider arayışı içine girer. Ve iki aday ortaya çıkar... Colorado'da bir halkevi kurmakta ısrar eden 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen, kargaşadan mutlu olan şiddet yanlısı "kötü adam" Randall Flagg...

Yalnızca düşlerde var olabileceğini sandığımız karanlık bir hikâye...

3. Şeytan ve Müritleri - Kübra Teke

Şeytan ve Müritleri - Kübra Teke

Her yer karanlıktı herkes siyah cübbe giymiş ortada tam olarak göremediği bir sembol, sembolün ortasında çıplak bir kadın vardı. Kadının her yerinden kan akıyordu ama buna rağmen mutluydu gülüyor 'efendim al beni' diyerek inliyordu.
kübra Teke'den satanizm üstüne harika bir eser elinizden hiç düşürmeyeceksiniz.

2. Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - E.M. Remarque

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - E.M. Remarque

Savaşın incittiği insanlara bir ses veren Erich Maria Remarque, bize hatırlattıklarıyla her zaman el üstünde tutulması gereken bir yazar. Savaşın dehşetini, beraberinde getirdiği yıkımı, insanoğlunu birbirine nasıl yabancılaştırdığını birinci ağızdan, çarpıcı bir şekilde dile getiren Remarque, savaşla ilgili bildiğimizi sandığımız gerçekleri sorgulamamızı sağlarken, edebiyatın ne kadar güçlü ve ölümsüz bir kaynak olabileceğini de bir kez daha kanıtlar.

1. Ayın Kardeşleri Serisi - yasmine galenorn

Ayın Kardeşleri Serisi - yasmine galenorn

Dünyalar Savaşı yeniden başlıyor...
Karanlık Gölgeler yükseliyor...
Öteki dünyanın gizemli karakterleri bu sefer aramıza karışıyor...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.