OFPOF

Son Zamanların En Çok Satılan Kitapları

-
631
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Son Zamanların En Çok Satılan Kitapları
331 izlenme
Ofpofer
-

Kitap okumak boş zamanlarımızı değerlendirebileceğiz en güzel aktivitelerden biridir. Peki en çok satan kitaplar hangileri? Gelin bir bakalım!

Kitaplar, en yakın arkadaşımızdır. Bizi dış dünyadan koparıp yeni dünyalar açarlar, hayal gücümüzü geliştirirler. Peki son zamanlarda en çok hangi kitaplar satılıyor?

1. Bülbülü Öldürmek - Harper Lee

Bülbülü Öldürmek - Harper Lee

1960 yılında yayınlandığından bu yana bütün edebiyat severlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, amerika'nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch'in gözünden anlatıyor.

2. Pera Palas'ta Gece Yarısı - Charles King

Pera Palas'ta Gece Yarısı - Charles King

Charles King, Osmanlı İmparatorluğu'nun son demlerinde inşa edilen, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde nice badireler atlatan, bugün de eski görkemine kavuşan Pera Palas'ın ekseninde İstanbul'un payitahttan küresel şehre dönüşümünü anlatıyor. 

3. Katalonya'ya Selam - George Orwell

Katalonya'ya Selam - George Orwell

George Orwell'in 1938 yılında yayımlanan kitabı Katalonya'ya Selam, Orwell'in bir milis olarak katıldığı İspanya İç Savaşı'ndaki deneyimlerini konu alır. 

4. Yabancı - Albert Camus

Yabancı - Albert Camus

"Albert Camus"nün en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alır. 

5. 1984 - George Orwell

1984 - George Orwell

Yine bir George Orwell eseri. 1984 adlı yapıtı da en çok satanlar arasında. 352 sayfalık bir kitap.

6. İçimizdeki Şeytan - Sabahattin Ali

İçimizdeki Şeytan - Sabahattin Ali

Sabahattin Ali, bu romanında toplumsal yaşamın insan üzerindeki etkisini anlatıyor. İnsanın içindeki şeytana keskin bir bakış...

7. Küçük Prens - Antoine de Saint- Exupery

Küçük Prens -  Antoine de Saint- Exupery

112 sayfadan oluşan ve aslında çocukları için yazılmış olan bu kitap yetişkinler için de oldukça anlamlı mesajlar içermekte.

8. Sineklerin Tanrısı - William Golding

Sineklerin Tanrısı - William Golding

Modern Klasikler Dizisi'nde yer alan Sineklerin Tanrısı alegorik bir romandır. kitap II. dünya Savaşı'nın ardından yazarın kendi yakın geleceğinde, yani gerçek olmayan bir nükleer savaş sırasında geçer.

9. Çavdar Tarlasında Çocuklar - J.D. Salinger

Çavdar Tarlasında Çocuklar - J.D. Salinger

Çavdar Tarlasında Çocuklar, Salinger'ın tek romanı. Modern zamanların başyapıtı olarak nitelendirilen eser, anti-kahraman Holden Caulfield'ın okuldan atılmasıyla başlayan süreci Holden'ın kendi ağzından anlatır.

10. Dönüşüm - Franz Kafka

Dönüşüm - Franz Kafka

Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan Dönüşüm adlı öyküsü, yazarın, anlatım sanatının doruğuna ulaştığı bir eseridir. Öykü, Gregor Samsa'nın bir sabah kendini dev bir böceğe dönüşmüş bulmasıyla başlar ve hayatındaki değişiklikleri anlatarak devam eder.

11. Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez

Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez

1982 Nobel Edebiyat Ödüllü, Kolombiyalı yazar Gabriel García Márquez'in 1967 yılında Meksika'ya ilk gidişinde yazdığı başyapıtı; (İspanyolca Cien años de soledad). Yazar çocukluğunun geçtiği Aracataca'yı Macondo adıyla fantastik bir kurguyla sunmuştur ve amacını "Çocukluk günlerini sanatsal bir dille ardında bırakmak" olarak açıklamıştır. kitap büyülü gerçekliğin en önemli eserlerindendir.

12. Aylak Adam - Yusuf Atılgan

Aylak Adam - Yusuf Atılgan

Aylak Adam (1959) Yusuf Atılgan'ın ilk romanıdır. Zor bir karakter, zor bir yaşam, yalın bir roman olarak değerlendirilmekte.
 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.