OFPOF

Size Bilim Kurguyu Sevdirecek İnsanla Tanışın: Isaac Asimov

-
508
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Size Bilim Kurguyu Sevdirecek İnsanla Tanışın: Isaac Asimov
512 izlenme
Ofpofer
-

“Bilimkurgu kurtuluşumuz için hayati bir önem taşır, tabi eğer bir gün kurtulacaksak…”

Birçok kişinin hala keşfetmediği harika bilim kurgu yazarı Isaac Asimov ile tanışın. Birçok yönetmene ilham olmuş ve adını ölümsüzler listesine yazdırabilmiş, zamanın çok ötesine gidebilmiş bu yazarın kitaplarını okurken hayal gücünü kıskanmamak elde değil. Ayrıca Hugo Komitesi tarafından bir kereye mahsus olarak verilen “Gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu/fantezi üçlemesi” ödülünü, “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesini geride bırakarak kazanmak her yiğidin harcı değil. Neredeyse 500'e yakın eseri bulunan Asimov'un okuyunca hayata bakış açınızı değiştirecek nitelikte kitaplarına göz atalım.

1. Çoğumuzun bildiği I,Robot filmi bir Isaac Asimov romanı.

Çoğumuzun bildiği I,Robot filmi bir Isaac Asimov romanı.

2004 yapımı bilim kurgu filmi izleyenlerden büyük beğeni almasına rağmen kitabı çok daha sürükleyici. Asimov'un robotlarla ilgili yazdığı 9 adet hikayenin toplaması da diyebiliriz. "İnsanoglu kendi kaderinin tayin edilmesine müsade edilemeyecek kadar tehlikeli bir türdür. " düşüncesi üzerine kurulmuş.

2. Sonsuzluğun Sonu (End of Eternity)

Sonsuzluğun Sonu (End of Eternity)

Asimov'un karmaşık kitap serilerine bu kitapla başlamak en iyisi. Zamanda yolculuk, gerçeklik kavramlarına bakış açımızı bir hayli zorlayan ama akıcı bir şekilde işlenmiş. bilim kurgunun içine aşk bu kadar yakışır diyeceğiniz, sonu şaşkınlık verici, etkileyici bir roman.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.