OFPOF

Meraklılarına Distopya Serileri

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Meraklılarına Distopya Serileri
881 izlenme
Ofpofer
-

Hiçbir yer mükemmel değil. Bu yazıda ütopyanın karşıtı distopya konusunu işleyen serileri ele alıyoruz.

Mükemmel gibi gözüken ancak içten çürüyen dünyalar. Distopya türünün yeni gözde serilerine bakalım.

1. Uyumsuz Serisi

Uyumsuz Serisi

Filmleri gelmeye devam eden bir seri olan Uyumsuz'da insanlar gruplara ayrılmıştır. Herkes bir sınava girer ve sonucuna göre bir gruba atanır. Ancak bazen birden fazla gruba uyanlar da çıkmaktadır. Bunlardan biri olan Tris, başta bu durumu saklamaya çalışır ancak olaylar karışmaktadır.

2. Açlık Oyunları

Açlık Oyunları

Favori serim olan Açlık Oyunları gerçekten okunası. Katniss Everdeen, Capitol'a bağlı 13 mıntıkanın 12.'sindedir. Her yıl düzenlenen Açlık Oyunları seçmelerinde kardeşinin yerine gönüllü olan Katniss, birçok zorlukla karşılaşacaktır ve hatta belki de yeni birşeylerin tohumlarını atacaktır. Ayrıca serinin filmleri de izlenmeye değer.

3. Kızıl Yükseliş Serisi

Kızıl Yükseliş Serisi

Pegasus Yayınları'nın yeni gözdesi bu seride, olaylar dünya dışına taşıyor. Kolonileştirilmiş bir Mars ve sınıflara ayrılmış bir halk. Bu sınıfların en altındaki madenciler. Şuanda 2. kitabı olan Altın Oğul çıkmış durumda. Son kitapta yakın zamanda çıkar diye tahmin ediyoruz.

4. Efsane Serisi

Efsane Serisi

Bu seride 2 uç noktanın kesişen hikayelerine tanık oluyoruz. June, Cumhuriyetin deneme sınavından tam not almayı başarabilen tek öğrenci. Day ise hakkında hiçbir şey bilinmeyen ancak Cumhuriyet tarafından en çok aranan suçlu. Bu ikilinin yolları kesişecek ve kendilerini hiç beklemedikleri olayların içinde bulacaklar.

5. 5. Dalga Serisi

5. Dalga Serisi

Yine Pegasus'tan bir distopya serisi. Bu seride dünya uzaylılar tarafından istila edilmiştir. Ancak kimse uzaylıların neye benzediğini bilmemektedir. Tek kural var; kimseye güvenme. Şu anda 2 kitabı Türkçe'ye çevrilmiş durumda. Yakın zamanda da 5. Dalga'nın filmi sinemalardaydı. Başrolde Chole Grace Moretz oynuyor.

6. Labirent Serisi

Labirent Serisi

Bu labirent, içindekilerin sınırlarını zorlayacak. Kapılar açıldığında koşman gerektiğini hatırla!

7. Seçilmiş

Seçilmiş

Duygulardan yoksun insanlar ve sadece bu duyguları taşıyan tek bir kişi. Duygusuz bir dünya nasıl olurdu? Bu sorunun cevabı bu kitapta.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.