OFPOF

Kore Fanları İyi Bilir: Okumanız Gereken 10 Etkileyici Webtoon

-
8.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kore Fanları İyi Bilir: Okumanız Gereken 10 Etkileyici Webtoon
3.561 izlenme
Ofpofer
-

Bu sürükleyici webtoonları eğer hâlâ okumadıysanız, mutlaka listenize eklemeniz lazım...

Webtoon, webcomic ile aynı şeydir ama Koreliler webcomic tanımını çizdikleri webcomicler için kullanmazlar ayrıca webcomicdeki tarzları diğer ülkelerdeki türdeşlerine benzemediği için Korelilerin çizdiği bütün webcomiclere dünya genelinde webtoon denir. Şimdi dünya çapındaki en iyi webtoonlara bir bakalım...

1. Tower of God

Tower of God

Arzuladığın şey ne? para? Zafer? Güç? İntikam? Belki de bunlardan çok daha önemli bir şey? Arzuladığın her şey “Tanrının Kulesinde”.

2. Girls of The Wild's

Girls of The Wild's

"Girls Of the Wild's", seri boyunca içten içe destekleyeceğiniz güçlü ve belalı kadın karakterleri ile meşhur olan bir webtoon...

3. Noblesse

Noblesse

İnsanoğlunun korunmaya ve yardımlarına muhtaç oldukları bir zamandan, 820 yıl sonrasına, yani günümüze dek bir tabutta uyuduktan sonra uyanan Cadis Etrama Di Raizel, gözlerini hiç bilmediği bir dünyada açacaktır. Bu uzun süre boyunca efendisini her yerde arayan Frankenstein yani Güney Kore Lisesi'nin Müdürü, artık efendisini kaçıranları ve onu bunca zaman alıkoyanları araştırmaya başlayacaktır. Cadis Etrama Di Raizel, hizmetçisinin kurmuş olduğu bu liseyi beğenmiş ve buranın, yabancısı olduğu dünyayı yani bir zamanlar mağaralarda yaşayan ve soyluların yardımına muhtaç olan ırkın yeni dünyasını keşfedebileceği en ideal yer olduğunda karar kılmıştır. Artık günleri bu insanlar arasında geçecek, kendisine Rai lakabı takılacak ve Ramen'in nasıl yenildiğini öğreneceği bu hayata alışacaktır. Rai bir soyludur ve haliyle çok büyük güçleri vardır... Zaten 820 yıl boyunca ortadan yok olmuşçasına kaybolmasına da belki de bu sebep olmuştur...

4. The God of High School

The God of High School

Herşey Kore'de en iyi dövüşçüyü bulmak için düzenlenen bir dövüş turnuvası ile başlar. Bir tekvando (taekwondo) uzmanı ve aynı zamanda lise öğrencisi olan Mori Jin, kısa bir süre sonra turnuva sahnesinin ardında onu bekleyen daha da büyük şeylerin olduğunu öğrenecektir.
 

5. Dr. Frost

Dr. Frost

Profesyonellere paramızı emanet ederiz. Ayrıca bedenlerimizi de... Hatta evlerimizin dekorasyonu ve çocuklarımızın eğitimi gibi titizlik gerektiren işlerimizi de... Evlilik kararlarımızı bile... Bir çok şeyi profesyonellere emanet edebiliriz. Peki ya zihinlerimizi?

6. The Gamer

The Gamer

Sıradan bir lise öğrencisi olan Han Jee-Han'ın dünyası, aniden ortaya çıkan bir güçle birlikte gerçek bir oyuna dönüşür. Han Jee-Han, artık insanların güç seviyelerini görebiliyor, normal görünen nesnelerin bilgilerine bakabiliyor, yetenekler elde edebiliyor ve seviye atlayabiliyordur. Han Jee-Han'ın bu gücün nereden çıktığını ve nasıl kullanacağını keşfetmesine tanık olun.

7. Orange Marmalade

Orange Marmalade

Hikaye normal bir okul hayatı sürmeye çalışan bir vampir kızı konu alıyor. Normal bir insan gibi yaşarken, aynı normal insanların yüzleştikleri güçlükler bir yana dursun bir de varlıkları kabul edilen vampirlerden korkan bir jenerasyon içinde vampir olduğunu gizleyerek yoluna devam etme çabası içinde olan bu vampir, okulun en popüler çocuğunu ısırdığında neler olacaktır?

8. Dice

Dice

”Hayatınızın köklü bazını değiştiren bir kübünüzün olması ister miydiniz?” diye sorsalar birçok kişinin evet demesi mümkün olurdu heralde. Fiziksel görünüş ve güç, sosyal konum, zeka seviyesi gibi konular ile kimler hassas değil ki? İşte bu noktada Dice adını verdiğimiz küçük bir zarın hayatın akışını değiştirecek büyük oyunu, bu noktada serüvenine bizi davet ediyor.

9. Nightmare Factory

Nightmare Factory

Nightmare Factory'e hoşgeldiniz. Kreyul adında bir çocuğun etrafında gerçekleşen, o kadar da korkutucu olmayan kısa korku hikâyeleri ve mizahi maceralar...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.