OFPOF

Global Belirsizliğin Yönetilmesi İhtiyacı ve Ram Charan'ın Hücum Edenlerin Avantajı Kitabı

-
104
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Global Belirsizliğin Yönetilmesi İhtiyacı ve Ram Charan'ın Hücum Edenlerin Avantajı Kitabı
145 izlenme
Ofpofer
-

Değişen, gelişen dünya her şeyiyle değişiyor, eskiler tuhaflaşıyor yeniler normalleşiyor. Teknoloji belirsizliklerin yönetilmesi ihtiyacını doğuruyor.

Belirsizliklerin hızlıca yaşandığı çılgın bir dünya artık zaptedilemez bir hal aldı. Bilginin hızlı dolaşımı, bilginin yaygınlaşması, teknolojinin dünyanın kapitalist yüzünü daha da belirsizleştirmesi, politik risklerin artması yeni dünya düzenini daha da belirsizleştiriyor. Bu belirsizlik birçok alanda kendini gösteriyor.

1. Ram Charan The Attackers Advantage (Hücum edenlerin avantajı) kitabında önemli tespitlerde bulunmuş

Ram Charan The Attackers Advantage (Hücum edenlerin avantajı) kitabında önemli tespitlerde bulunmuş

Teknolojinin belirsizlik sarmalını bu denli genişlettiği ortamda artık belirsizliğin de yönetilmesi sorunu ortaya çıkıyor. Belirsizlik yönetilemediği ortamda kaosun kaçınılmaz oluşunu varsayabiliriz. Şirketler ve ülkeler değişimin üzerindeki olası tüm adımları doğru atabilecek yetideyse artık risk ve tehditler yönetilebilir hale geliyor. Ram Charan'a göre insanlar, tüketici davranışları, teknoloji, istikrarsızlık, ulusların liderliği şeklinde 5 aşamadan oluşan belirsizlik yönetimi aşağıda sıralanıyor.

2. İnsanlar

İnsanlar

Dünyadaki belirsizliğin en önemli ve öncelikli nedeni insanlardır. İnsanların ihtiyaçlarının giderilmesi ve giderilemediğinde bunun iyi yönetilmesi gerekliliği belirsizliği ortaya çıkarıyor.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.