OFPOF

Farklı Bir Bakış Açısı Kazandırabilecek 8 Kitap

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Farklı Bir Bakış Açısı Kazandırabilecek 8 Kitap
412 izlenme
Ofpofer
-

Sorularınız okurken çoğalacak, bol bol düşünmenizi sağlayacak bu kitaplarda mutlaka kendinizden bir parça bulacağınızı düşünüyoruz.

1. Benim Hüzünlü Or**spularım - Gabriel Garcia Marquez

Benim Hüzünlü Or**spularım - Gabriel Garcia Marquez

Doksanını bulmuş çok yaşlı bir gazete köşe yazarının ağzından müthiş bir aşk serüvenini dile getiriyor. Son yılların en güzel aşk romanlarından biri.

2. Sokrates'in Savunması - Platon

Sokrates'in Savunması - Platon

Yunan filozof Platon tarafından yazılmış, Sokrates'in bir grup Atinalı tarafından şehrin tanrılarına inanmayışı ve gençlerin ahlakını bozması gerekçesiyle suçlanışını, Atina demokrasisi tarafından yargılanışını ve cezalandırılmasını konu alan eser.

3. İnsanın En Güzel Tarihi - Andre Langaney, Jean Clottes, Jean Guilaine, Dominique Simonnet

İnsanın En Güzel Tarihi - Andre Langaney, Jean Clottes, Jean Guilaine, Dominique Simonnet

Biz kimiz? Nereden geldik, nereye gidiyoruz? Dünyayı bir uçtan diğer uca ne zaman dolaşmaya başladık? Aklımız ne zaman devreye girdi? Din kavramına ne zaman sahip olduk? Hayal gücümüz dünden bugüne nasıl bir değişim geçirdi? Eş, aile, toplum nasıl doğdu? Ya sanat ve aşk? İnsanın En güzel Tarihi’nnde, Fransa’nın kendi alanında uzman üç bilim adamı bu ve benzeri soruları yanıtlıyor.

4. Başıboş Bir Yolculuktan Notlar - Fernando Pessoa

Başıboş Bir Yolculuktan Notlar - Fernando Pessoa

Pessoa'nın gözde temaları olan "düşünmek/hissetmek", "düşlemek/yaşamak", "dış/iç" karşıtlıkları, "kendiyle ben arasındaki mesafe", Tanrı, teozofi, mitler, yitim duygusunun sürekliliği gibi kavramlar etrafında dolanıp duran kısa metinler, cümleler, dizeler... Baştan sona ya da atlayarak okunabilecek, Pessoa'nın şiirli felsefesinin tek bir cümlesiyle günler geçirmeye imkân tanıyan bir seçki...

5. Kedinizi Nasıl Bilirsiniz? - Desmond Morris

Kedinizi Nasıl Bilirsiniz? - Desmond Morris

"Evcil kedi bir çelişkidir" diye başlıyor kitabına Desmond Morris. Yabancı bir türün insanlarla en çok kaynaşmış bu sevimli üyesinin tarih boyunca yaşadığı evrimi, farklı kültürlerde nasıl bir tapma ya da nefret objesi olduğunu anlatarak devam ediyor. 

6. Cehenneme Övgü - Gündüz Vassaf

Cehenneme Övgü - Gündüz Vassaf

İçimizde büyütüp yaşattığımız küçük "totaliter dünyalar"ımızı afişe ediyor, daha doğrusu yüzümüze vuruyor. Totalitarizmin, anne karnındaki bebeğin beslenmesi gibi bireyle toplumu bağlayan göbek bağıyla semirdiğini, hayata ilişkin algılarımızı ve kimi dayatılan, kimisini de gönüllü olarak kabul ettiğimiz kavramları irdeleyerek gösteriyor. Cehenneme Övgü, yazarın kendiyle hesaplaştığı, herkesi de hesaplaşmaya çağıran, hatta kışkırtan bir kitap.

7. Yalnızca 1 Saatim Kalsaydı - Roger Pol Droit

Yalnızca 1 Saatim Kalsaydı - Roger Pol Droit

Bireyi önünde gerçekten yalnızca bir saati kalmış gibi etkileyici ve derin bir yolculuğa çıkarıyor. kitap için çağdaş şiirsel bir üslup seçen yazar, bir solukta okunan kitabında tüm fazlalıklardan en kısa sürede kurtulup, "temel ve gerçek olana nasıl ulaşırız?" sorusunun cevabını arıyor.

8. Beyaz Kitap - Ramtha

Beyaz Kitap - Ramtha

İçinde bulunduğunuz zaman, bildiğiniz yazılı tarihe ait zamanların en önemlisidir. Muhteşem bir gerçeğin su yüzüne çıkışına tanık olacaksınız. Varlığından bile haberdar olmadığınız uygarlıklar ortaya çıkacaklar ve yeni bir rüzgar esecek.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.