OFPOF

Etkileriyle Dünyayı Değiştiren 7 Kitap

-
787
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Etkileriyle Dünyayı Değiştiren 7 Kitap
0 izlenme
Ofpofer
-

Bu farklı kitapların her birinin de etkisi oldukça büyük. İşte onlara birlikte bakalım...

Tarihte bazı kitaplar vardır ki bazıları tarihin akışını değiştirmiş, bazıları peşinden binlerce insanı süreklemiş, bazıları devrimlere yol açmış, bazıları da yüzbinlerce insanın ölümüne yol açmıştır. İşte onların 7 tanesini sizin için derledik!

7. İncil

İncil

İsa'nın yaşımını, ölümünü, göğe yükselişini ve öğretilerini anlatan İncil kutsal kitaplardan bir tanesidir. Dünyada en fazla insanı peşinden sürükleyen kitaptır diyebiliriz. Hristiyanlığın kutsal kitabı olan İncil, İsa'nın öğrencileri tarafından kaleme alınmıştır. Matta, Markos, Luka ve Yuhanna tarafından kaleme alınmış olan 4 farklı İncil vardır ve kaleme alan kişilerin adıyla anılır. Hristiyanlığın dünyada 2 buçuk milyara yakın insan tarafından inanıldığı düşünülürse en fazla okunan kitaptır.

6. Prens - Niccolo Machiavelli

Prens - Niccolo Machiavelli

Rönesans döneminin en önemli karakterlerinden Niccolo Machiavelli tarafından kaleme alınmış kitapta ülkeyi yöneten kişinin nasıl olması gerektiği betimlenmiştir. Machiavelli siyasal düşüncenin laik ve bilimsel olması gerektiğini savunmuş ama yönetenlerin her zaman dindar gözükmesi gerektiğini öğütlemiştir. Bu kitabını yazarken Assassin's Creed severlerin yakından tanıdığı Cesera Borgia'dan esinlenmiştir. Modern diktatörlüğün ve modern liderliğin temelinde bu kitap vardır.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.