OFPOF

En Son Çıkan ve Mutlaka Okunması Gereken 13 Kitap

-
1.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En Son Çıkan ve Mutlaka Okunması Gereken 13 Kitap
699 izlenme
Ofpofer
-

Nisan ve mart aylarında yeni çıkan ve mutlaka okunması gereken kitapları sizler için derledik.

1. Yaşam ve Ölüm - Don Miguel Ruiz

Yaşam ve Ölüm - Don Miguel Ruiz

Ruiz, 2002’de geçirdiği kalp krizinin ardından dokuz hafta boyunca ölümün kıyısında komada kaldı. İki alem arasında asılı iken yaptığı yolculuk, derin ve mistik bir spiritüel evrimleşme öyküsü olan yaşam ve ÖLÜM Toltek Bilgeliği'nin özünü oluşturuyor. Kitaplarıyla sayısız insanın yaşamına dokunan Don Miguel Ruiz sezgi gücü ve bilgeliğiyle kaleme aldığı otobiyografik romanında bizi daha da ileri bir spiritüel öğreti ve farkındalık düzeyiyle tanıştırdığı bir kişisel yolculuğa çıkarıyor. Yüreğini ve zihnini okurlarına açan Ruiz bir ruhun gelişimiyle ilgili benzersiz bir bakış sunuyor. Kadim Toltek bilgeliğiyle yoğrulmuş Meksikalı yazar zaman ötesi içgörüleriyle bizi zenginleştirirken dönüşüm ve özgürlüğün özünü keşfetmemize yardımcı oluyor.

2. Klişe Hayatlar Matbaası - Can Yılmaz

Klişe Hayatlar Matbaası - Can Yılmaz

Abim 8 Aralık 1968'de dünyaya geldi. Aslında Zeytinburnu'na geldi de, yine de global bakmak lazım. 1973 yılı baharına kadar el bebek gül bebek büyüyen Can, benim doğumumla, önce sanayiye çırak verilmek istenmiş, sonra "Devlet okulunda aynı çileyi çeker nasılsa" düşüncesiyle ilkokula başlatılmıştır. Ben tabi 1973'ten 2016'ya kadar kendi biyografimle ilgilendiğim için arada neler olduğunu pek hatırlamıyorum. Ancak kitabının çıkacağını duyunca kitabın taslağına bakıp anladım ki meğer ne güzel günlerimiz olmuş. Kamuoyunda gösterilerimde anlattığım kadarıyla tanınan abim elbette komik olması için abartılmış bir "Tip" değil, hayatımdaki en yakın arkadaşım, en güvendiğim eleştirmenim, meslektaşım, (amatörler arasında) en çok güldüğüm komedyen olarak çok önemli bir "Karakter"dir. İkimizi tanıyanlar daha iyi bilir, ben ne kadar "Şey"sem o da bir o kadar "Başka bir şey"dir. Abimi severim, abim olmasa yine severdim. Az görüşürdüm belki ama yine severdim. Kitabını okuyun siz de seveceksiniz.

3. Sayılarla Dünya Tarihi - Emma Marriott

Sayılarla Dünya Tarihi - Emma Marriott

Milattan önce 8000'den 21. yüzyıla kadar 100 asrı aşan bir dönemi konu edinen Sayılarla dünya Tarihi, geçmişi ve bugünü sayılar aracılığıyla birbirine bağlıyor.
 

4. Ev Yapımı Sihirli Değnek - Şermin Çarkacı

Ev Yapımı Sihirli Değnek - Şermin Çarkacı

"Bir sihirli değnek gelse, dokunsa omzuna. Bütün hayallerin tek tek gerçek olsa. Yapmak istediklerinin hepsi kendiliğinden olsa. Sen "Açıl" demeden açılsa bütün kapılar ardına dek, geçip gitsen hedeflerine doğru hiç çaba sarf etmeden. O sihirli değnek sadece seni değil, hayatındaki diğer insanları, seni üzenleri, kıranları, düşündürenleri, yoranları da değiştirse. Herkes bir anda senin hayalindeki gibi bir kimliğe bürünse. Bir sihirli değnekle bütün yolları açsan, bütün sorunları çözsen, bütün mutluluklar senin olsa...

5. Mayıs Giremez - Küçük İskender

Mayıs Giremez - Küçük İskender

Küçük İskender’den konsantrasyon şiirleri. Yolunuzun üstündeki sürprizler. 

6. Kabuslar Pazarı - Stephen King

Kabuslar Pazarı - Stephen King

Stephen King hikayelerinin toplandığı bir kitap.

7. Kelepçe - Canan Tan

Kelepçe - Canan Tan

İç burkan, hüzünlü; ama bir o kadar da heyecan verici ve çarpıcı bir kitap.

8. Siyah Gözyaşı - Aret Vartanyan

Siyah Gözyaşı - Aret Vartanyan

Türkiye ve dünyada milyonlarca insana ulaşan Aret Vartanyan’ın son romanı “Siyah Gözyaşı” yaşamı anlamaktan vazgeçmeyen, gösterilen dünyayla yetinmeyen ve geleceği öngörmek isteyenler için bir anahtar, hayatın tüm zorluklarına, yanılsamalarına ve varoluşun tüm ağırlığına rağmen dimdik yürüyenler için yeni bir umut...

9. Kemal Tahir'e Mapushaneden Mektuplar - Nazım Hikmet Ran

Kemal Tahir'e Mapushaneden Mektuplar - Nazım Hikmet Ran

Nâzım Hikmet'in on yıl boyunca "Mapushane"den Kemal Tahir'e yolladığı mektuplar, hem bu iki önemli ismin kişiliklerine, sanat ve dünya görüşlerine, hem de hummalı bir döneme tanıklık etmemizi sağlıyor. Bugün gözden düşen mektubun zamana yenik düşmediğini görmek de cabası. Kemal Tahir'e Mapushaneden Mektuplar yeni okurlarını bekliyor…

10. Şu Sevdalar Tevatürü - Can Bonomo

Şu Sevdalar Tevatürü - Can Bonomo

Can Bonomo'nun ilk şiir kitabı Delirmek Belirmektir, 2013'te yayımlandı. Okurlar ve eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanan Delirmek Belirmektir'den sonra beklenen kitabı "Şu Sevdalar Tevatürü" Suç ve Feza şiiriyle açılıyor ve okurunu altı çizilecek satırlarla buluşturmaya devam ediyor.

 

11. Baba Öyküler - Jehan Barbur

Baba Öyküler - Jehan Barbur

Ali Nesin'den Fazıl Say'a, Sevinç Erbulak'tan Serra Yılmaz'a, Barbaros Şansal'dan Fırat Tanış'a "baba Öyküleri"ni anlatmayı kabul etmiş yirmi güzel insan var bu kitapta. Jehan Barbur'un yürek sesiyle, susamadıkları, şaşırtıcı, coşkun, derin sohbetler ediyorlar. Kimi babasına sevdalı, kimi küskün, kimi yaralı. Kimi özlüyor, kimi unutmak istiyor... Onlar anlattıkça, yalnızlığımız azalıyor. Jehan Barbur sordukça, kendi öykülerimiz dile geliyor. 
 

12. Yoksa Sen misin? - Gülten Dayıoğlu

Yoksa Sen misin? - Gülten Dayıoğlu

Bürküt 15. yüzyılda Orta Asya’da yaşayan bir Türkmen kızı. Doğuştan Şamanlık yeteneğine sahip. Kutsal Vooo Bataklığı’nda boğulmak üzereyken çamurdaki Anaşidalar ona uzaylı-insan niteliği kazandırırlar. Çünkü kendisine göksel güçler tarafından, insan soyunun yok olmaması konusunda önemli bir görev verilmiştir.  Bengü ise 21. yüzyılda İstanbul’da yaşamaktadır. Kayak kazasında çığ altında kalır. Ruhu varlığından kıvılcım gibi sıçrayıp çıkar. Paralel evrenlerdeki geçmiş zaman katmanlarına savrulur. Orada Bürküt’e sığınıp onunla bütünleşir. Bürküt, ruh eşiyle birlikte Asya’da on yıl süreyle destansı serüvenler yaşar. Sonunda Oğuz Kağan’ın Çin’de yaptırmış olduğu efsanevi Beyaz Piramitler’e ulaşır. İnanışa göre piramitlerde, tüm dünyada barışı sağlayacak gizemli bir güç saklıdır. 2001 yılbaşı gecesinde, dünyayı şaşırtan bir olay yaşanır. On yıl önce yarı ölü hâlde, bitkisel hayata tutsak olan on beş yaşındaki Bengü birdenbire canlanır. Çünkü ruhu, Bürküt’ten ayrılıp kendisine geri dönmüştür.

13. Mesela - İskender Pala

Mesela - İskender Pala

İskender Pala, “Mesela” diye okumaya başlayacağımız doksan dokuz hikâye sunuyor bize. Her bir hikâye ''Mutlaka”larımız ile “Keşke”lerimiz üzerine yeni bir bakış açısı getiriyor. Bazen bizi eski zamanlara götürüyor, bazen güncel sorunlara farklı bir gözle bakmamızı sağlıyor, en çok da çevremizi ve kendimizi tekrar tanımamıza
kapı aralıyor. Usta kalemiyle geleneğin hikmetlerini ve günümüzün tecrübelerini güncel bir üslupta buluşturan Pala, okuyucularına eğlenceli ve yararlı bir okuma serüveni vadediyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.