OFPOF

Çizgi Roman Denilince Mutlaka Okunması Gereken 7 Seri

-
582
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çizgi Roman Denilince Mutlaka Okunması Gereken 7 Seri
338 izlenme
Ofpofer
-

Çizgi roman hayranlarının beğenerek okuduğu, bir çoğu sinemaya uyarlanmış 7 seriye bir göz atalım.

1. Kötü Kedi Şerafettin

Kötü Kedi Şerafettin
Bülent Üstün'ün 96 yılında aynı isimli kaybettiği kedisi anısına L-Manyak dergisinde hayat verdiği çizgi karakter. Duygularını gelişine ifade edebilen Şero türk okuyucuları tarafından çok sevilmiş hatta son dönemde animasyon filmi çekilmiştir. 

2. Watchmen

Watchmen
Alan Moore, Dave Gibbons ve John Higgins işbirliğiyle hazırlanmış bir süper kahraman hikayeleri dizisidir. Arka planı o kadar doludur ki bir okumuyla derinlemesine anladım ben bu romanı diyemezsiniz. 2009 yılında sinemaya uyarlanmış çizgi roman Hugo Ödüllü'dür ve V For Vandetta'yı da yazan Alan Moore'un baş yapıtlarından biridir.

3. Yalınayak Gen

Yalınayak Gen
İkinci dünya Savaşı sonlarında Hiroşima'ya atılan atom bombasını Japon çocuk Gen'in gözlerinden bize aktarmaktadır. Yazarı Keiji Nakazawa'nın yaşadıklarını anlattığına inanılır. Savaşı en çarpıcı boyutları ile anlatır. Okurken ağlatır, ağlatırken savaşa bir kere daha lanet ettirir.

4. Sandman

Sandman
Çizgi romanın üstadı varsayılan Neil Gaiman tarafından 10 ciltlik çizgi romandır. Çok ilgi görmesine rağmen devamı yapılmamıştır. Karakterleri semboliktir ve olay örgüsü Dream-Morpheus etrafında gerçekleşir. Bir rivayete göre de;  sabahları uyandığımızda gözlerimizde olan çapakların sebebi sandman'dir. Uyumadan önce gelir ve rüya görmemiz için gözlerimize büyülü kum serper.

5. Dampyr

Dampyr
Vampirler furyasından etkilenildiğinin bir başka kanıtı da Dampyr'dir. Sergio Bonelli tarafından yazılmış bu yapıt fantastik kurgusuyla okunmaya değer.

6. Death Note

Death Note
Tsugumi Ooba tarafından yazılmış, Takeshi Obata tarafından resimlenen çizgi romandır. 2006 yılında Japonya'da televizyon dizisi olarak yayınlanmıştır. Bir güç olabilmenin, karakterinizi nasıl değiştirdiğini çarpıcı bir şekilde gözler önüne serer.  

7. Sin City

Sin City
Frank Miller tarafından yaratılmış çizgi roman serisi. 2005 ve 2014 yıllarında iki sinema filmi yapılmıştır. İkinci filmi vizyona girdiği gün 6 milyon dolardan fazla hasılat yapmıştır. Ancak ilk filmi IMDb'de 8.1 puan alırken ikincisi 6.5 puanda kalmıştır.

En güzel kitaplar sizlerin olsun:)


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.