OFPOF

Bu Yıla Damgasını Vuracak Olanlar Raflardaki Yerini Aldı: Zevkle Okuyacağınız 8 Muhteşem Kitap

-
1.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bu Yıla Damgasını Vuracak Olanlar Raflardaki Yerini Aldı: Zevkle Okuyacağınız 8 Muhteşem Kitap
0 izlenme
Ofpofer
-

Raflardaki kitaplar; okuma kitlesi yüksek olan birçok kitap, sinemaya uyarlanarak, hem okuyucu, hem de izleyici kitlesinin beğenisine sunulmuştur.

1. Paula Hawkins'ten korku ve gerilim dolu bir kitap "Karanlık Sular"

Paula Hawkins'ten korku ve gerilim dolu bir kitap "Karanlık Sular"

Kitapta anlatılan olay Londra'nın küçük bir kasabası olan Beckford'da Ölüm Göleti diye anılan bir gölette, esrarengiz intihar ölümlerinin 1967'de Liby ile başlayıp, günümüze dek devam eden ve bu göletteki ölümleri araştıran ve yazan Nel Abbot'unda ölü bulunmasıyla farklı bir boyut kazanır. Olayın birçok kişinin anlatımıyla yorumlanması, kafaları oldukça karıştıran gizem havasında sürmektedir. Mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yerini almıştır.

2. Bir diğer gerilim ve aşkın yürek dağlayan hikayesi "4 3 2 1" Paul Auster'den geliyor.

Bir diğer gerilim ve aşkın yürek dağlayan hikayesi "4 3 2 1" Paul Auster'den geliyor.

"4 3 2 1" konusuyla ilk başta bir aile fertlerinin başından geçen olayları, sakin bir dille anlatılıyormuş gibi görünse de 20. Yüzyılın 2. Yarılarına kadar ki geçen sürede, soğuk savaştan, Vietnam Savaşı ve my Lai katliamı gibi olayları anlatan dram yüklü güzel bir kitap. Akıcı bir dille mükemmel geçişler sağlayan yazar bu kitabı 3 yılda tamamlamış. Kitap farklı konusuyla okuyucularının hizmetinde.

3. Sadece bir dilek hakkınız olsaydı onu nasıl kullanırdınız? "Caraval" sihir dünyasının kapılarını açtı.

Sadece bir dilek hakkınız olsaydı onu nasıl kullanırdınız? "Caraval" sihir dünyasının kapılarını açtı.

Stephanie Garber'la sihirli bir dünyanın kapılarını aralamaya ne dersiniz? Gerçekle sihrin ortak bir noktada buluştuğu değişik bir kitap. Kitabın konusu ise; küçükken babannesinin masalsı hikayeleriyle büyüyen ve annesi tarafından terkedilmiş bir çocuğun yıllar sonra Caraval'daki bir oyuna dahil olmasıyla başlar. Yalnızca bir dilek hakkı vardır ama korkularıyla da yüzleşmek zorunda kalır. oyun ya da sihir tercih sizin.

4. "Green on Blue'', ''Bedel" Türkçe ismiyle gündemde kalacak bir kitap.

"Green on Blue'', ''Bedel" Türkçe ismiyle gündemde kalacak bir kitap.

Elliot Ackerman tarafından kaleme alınmış ve Afganistan'daki savaşı konu alan ve korkunun hakim olduğu bir ülkede, ailesini savaşta kaybeden Ali ve Aziz kardeşlerin hikayesi. Okunması gereken bir kitap, savaş anındaki gerçekleri günyüzüne çıkartıyor. Yazar aslında Afganistan'da görev almış ve oradaki dramı kendi yorumlarıyla dile getirmiş.

5. Polisiye bir roman: Kan ve Gül - Bir Kara Dejavu

Polisiye bir roman: Kan ve Gül - Bir Kara Dejavu

kitap Alper Canıgüz'e ait. Yazarımız 5. kitabıyla; polisiye tarz romanda kendini fazlasıyla kanıtlamıştır. Kitabımızın konusu ise kısaca; bir yangının içinde kalan Aziz'i ve onun bir zaman diliminde 20 yıl öncesine bir geri dönüşünü anlatıyor. Tabi bu zaman diliminde çözmesi gereken bir cinayet ve düzeltmesi gereken bir aile yapısı var. Bir de küçük kızıyla arasını düzeltmesi ve iyi bir baba olabilme çabaları da. Geçmişe dönüp değiştirmeyi istediğimiz keşkelerimiz için mümkün müdür? Belki değiştirmek olayları çok daha farklı boyutlarada taşıyabilir? Kim bilebilir ki? Sürükleyici bu roman sizi de içine çekebilir.

6. "Yabancı Şahmeran" Öznur Yıldırım'a ait psikolojik bir kitap.

"Yabancı Şahmeran" Öznur Yıldırım'a ait psikolojik bir kitap.

Henüz 20 yaşında olan yazarımız kitabının 1. bölümüyle aynı kitabın devamının olacağı sinyallerini verdi bile. kitap 600 sayfadan ibaret ve sürükleyici konusuyla okurlarını sıkmadan anlatımına devam ediyor. Konusu ise; Sosyal bir yaşantısı olmayan bir genç kızın hikayesini anlatıyor. doğa, babası emniyet müdürü olan ve kitap okumayı seven 18 yaşında bir genç kızdır. Bu genç kız, sürekli alışveriş yaptığı bir kitapçıda calışmaya başlar. Tek bir arkadaşı vardır. O da aile dostlarının kızı Umay'dır. Umay hergün farklı bir erkekle tanışan ve Doğa'ya göre zıt bir karakter. Birgün abisi tarafından öldürülen bir avukatın oğlunun intikam planlarına dahil olmasıyla olaylar zinciri başlar. Sürükleyici bir konu genç kızın kaleminden alınmış. Okurken sıkılmayacağınız şiirsel anlatımlar da mevcut.

7. Tarık Tufan'ın "Beni Onlara Verme" adlı eseri.

Tarık Tufan'ın "Beni Onlara Verme" adlı eseri.

kitap konumuza kısaca değinecek olursak; olaylar bir semti ve o semtte bulunan mahallelerde, ve burada yaşayan karakterlerin hayatlarını anlatıyor. Kimi zaman karanlık olaylar, kimi zaman duygu yüklü hikayeler ve hepsi de bu mahalleye sıkışıp kalmış birbirinden farklı karakterlerin, meydan okuma savaşları ile birbiriyle içiçe girmiş yaşamlarının anlatıldığı hikayeler.

8. En dikkatleri çeken kitap; Dan Brown'a ait "Başlangıç" eseri.

En dikkatleri çeken kitap; Dan Brown'a ait "Başlangıç" eseri.

Kitabın başından itibaren, heyecan sonuna kadar sürükleyerek artmaktadır. Gizem dolu bir cinayetle başlar ve arkasındaki legal güçlerin takibi ile devam eder. Öğrencisinin gizem dolu ölümünden sonra, Simge bilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin ölümünün anısına, tüm dünyaya duyurmak için kollarını sıvar. Ancak bu keşif ile kendisini bekleyen esrarengiz olaylarla dolu şifrelerden, onu bekleyen acı ve korku dolu sürprizlerden ve hatta ölümcül denebilecek güçte fanatiklerden habersizdir elbette. İnsanoğlunun ilk zamanlardan bu yana süregelen tüm dini inanış ve düşüncelerini değiştireceklerine inandıkları bu keşifi, üç büyük din adamlarına anlatmaya başlamasıyla devam eder. Sürükleyici olmasının yanında oldukça karışık bir kitap. Okumaya değer yönü ve elbette Dan Brown klasiklerinden olması kitabın 1. baskısıyla, favori kitaplar arasında ilk sıralar da yer almaktadır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.