OFPOF

Bestseller Fantastik Romanlara Kafa Tutan 10 Yerli Fantastik Eser

-
2.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bestseller Fantastik Romanlara Kafa Tutan 10 Yerli Fantastik Eser
6.965 izlenme
Ofpofer
-

Fantastik tutkunlarının kaçırmaması gereken, son dönemde yayımlanmış üst düzey 10 yerli fantastik roman sizi soluksuz bir heyecana davet ediyor.

kitap raflarında sadece çeviri fantastik romanlar olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Okurken merakınızı ve heyecanınızı zor bastıracağınız, kurgusu ile bestseller romanları aratmayacak, yerli fantastik edebiyatın güçlü yanlarını okuyucularla buluşturacak, son dönemlerde yayınlanmış 10 kaliteli fantastik romanı bu başlık altında derledik.

1. Osmanlı Cadısı – Barış Müstecaplıoğlu

Osmanlı Cadısı – Barış Müstecaplıoğlu

Uçan arabalarla leventler, robotlarla semazenler sıra dışı bir kurguda buluşturulsa ne olur? Yerli fantastik edebiyatın güçlü kalemi Barış Müstecaplıoğlu yaparsa usta içi ve sıra dışı bir roman olur çıkar. Sizlere de heyecan içinde okumak kalır.

2. Yediler’in Efsanesi: Üç Kapı – Korhan Cankur

Yediler’in Efsanesi: Üç Kapı – Korhan Cankur

Tam da bugün, akıp giden hayatın içinden seçilip kadim bir düşmanın aslında var olmadığını ispatlamak üzere yeraltına gönderilen, akıl ve cesaretten başka silahı olmayan yedi genç. Peki, ya efsane sanılan yazıtlar doğruysa? Cesaretleri tüm dünyanın kaderini sırtlarında taşımaya yetecek mi? Kusursuz ve akıcı kurgusu, son sayfasına kadar yüksek dozda merak ve gizem barındıran hikayesi ile fantastiğin kalıplarını yıkan bir roman.

3. Arayış Ormanı – Göktuğ Canbaba

Arayış Ormanı – Göktuğ Canbaba

İstanbul’un ikiz kardeşi olan fantastik bir şehir olsa o şehrin kapısının bekçisi sizin babanız olsa? Gün gelecek görevi devralacaksınız ve tehlikelerle dolu kusursuz bir macera başlayacak. Kapıdan içeri adım atmaktan korkmayın, bırakın onlar sizden korksunlar!

4. Günebakan Üçlemesi – Gülşah Elikbank

Günebakan Üçlemesi – Gülşah Elikbank

Nil ile Karya’nın arasındaki kırılgan aşk, lanetli kasaba ve iyi ile kötünün hesaplaşması… Fantastik kitapta aradığınız özgünlüğün tam karşılığını üçlemede bulacaksınız. 

5. Vita: Buluşma – Ufuk Yetişkin

Vita: Buluşma – Ufuk Yetişkin

Tanrıların gücünü yeniden keşfeden bir Doktor, kendini iki bin yıl önce insanlık adına feda eden bir Öğretmen, tek hayali Apollon olmak isteyen bir Patron, son görevleri için uyandırılan Yedi Ölümsüz şakirt ve intikam ateşiyle yanıp tutuşan bir Bekçi. Bir solukta okuyacaksınız.

6. Yansıma - Deniz Erbulak

Yansıma - Deniz Erbulak

Ya kendi hasta aklının oyunuydu bu, ya başkasının hasta aklının. Ya şimdi doğru hamleyi yapacaklardı, ya düşeceklerdi oyundan. Ustaca yazılmış kitabı bitirene kadar nefesinizi tutacak, muhtemelen uykusuz kalacaksınız.

7. Zaman Oyunları – Kadim Gültekin

Zaman Oyunları – Kadim Gültekin

Osmanlı dönemine kadar uzanan gizemlere, ölümcül zaman dalgalanmalarına, çifte cinayetlere, asırlardır insanlıktan ölümcül zaman oyunları ile intikam alan güçlü bir varlığa, gerçekçi rüyalara ve bu rüyalara sızan tehlikeli virüslere, hayaletlere, sırlar ve cevaplanması zor sorularla dolu bir girdabın derinlerine sürüklenmeye hazır mısınız? Zaman Oyunları, aklınızın sınırlarını zorlayan güçlü bir hikaye.

8. Asa Efsaneleri: Ölüm – Bilge Eyüboğlu

Asa Efsaneleri: Ölüm – Bilge Eyüboğlu

Elindeki gücün, en büyük düşmanı kötü ruhun eline geçmemesi için bir kadının ödediği bedelin heyecanlı, komik, bazen de sarsıcı hikayesi. Büyücüler dünyasında; 7. Boyutta başlayıp, Karanlık Boyuta, Ormana ve Kiplin'in Boyutuna uzanan soluksuz bir macera…

9. Ay Işığı: Hırsız – Özge Ilık

Ay Işığı: Hırsız – Özge Ilık

Ruhunu vücudundan çıkarıp başkalarının zihinlerine girebilen, onların anılarını değiştirebilen lise öğrencisi Nisan, kendisi gibi hırsız olan en yakın arkadaşı Derin ve sırlarını bilmeyen normal dostları Hilal, Kuzey ve Arda…  Hırsız ırkını tehdit eden bir virüs, onu ve arkadaşlarını filozof taşını dünyanın farklı yerlerinde aramaya itince, Nisan geçmişi, kendisi ve arkadaşlıkları ile ilgili bildiklerini sorgulamak zorunda kalır. Ve de en önemlisi, arkadaşlarına duyduğu sevginin sınırlarını…

10. Sihirli Takı – Emin Ersöz

Sihirli Takı – Emin Ersöz

Yolunuzu kaybettiniz ve eski bir değirmende tanıştığınız büyücü size sihirli bir takı verip ve yakındaki Kent'e gitmenizi, oradaki sınavı geçerseniz eve dönebileceğiniz söylerse ne yapardınız? Büyücünün söylemek istediklerini anladığınızda artık çok geç olsa da hala bir şansınız olduğunu bilmek sizi ümitlendirmeye yeterli mi?


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.