OFPOF

Behzat Ç.'nin Dizisi ve Kitapları Arasındaki Farklılıklar

-
1.9b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Behzat Ç.'nin Dizisi ve Kitapları Arasındaki Farklılıklar
1.280 izlenme
-

Çoğumuzun sevdiği, bitmesine üzüldüğü Behzat Ç. bir kitap uyarlamasıydı. İşte kitapları ve dizi arasındaki farklılıklar

Hepimizin gönüllerinde taht kuran Behzat Ç. ; Emrah Serbes'in "Her Temas İz Bırakır" ve " Son Harfiyat romanlarından televizyona uyarlanmıştır. İşte Dizi ile kitaplar arasında olan bazı farklılıklar. 

 

NOT: Diziyi izlemeyi bitirmeyenler ve ya kitabı okumayanlar için bu yazı sürprizbozan içermektedir.

1. Kullanılan Araba

Kullanılan Araba
Dizide Accent model araba kullanan Behzat Ç. ve ekibi kitapta ise Ankara sokaklarını Toros model arabalar ile arşınlamaktaydı. 

2. Akbaba'nın Yaşı

Akbaba'nın Yaşı
Dizide Berkan Şal tarafından başarı ile canlandırılan Akbaba karakteri kitapta ekibin en yaşlı ismiydi! Dizide Behzat amirine abi diye seslenen Akbaba; kitapta amirinden 10 yaş büyüktü. 

(Ayrıca Berkan Şal Behzat Ç.'yi canlandıran Erdal Beşikçioğlu'ndan 1 yaş büyüktür.)

3. Şule

Şule
Dizide Behzat Ç.'nin hastanede karşılaştığı ve sonra da Behzat Ç'nin yanında kalmaya başlayan Şule'nin ilk sezonun sonunda onun kızı olduğu ortaya çıkmıştı. Kitapta ise Şule; Behzat Ç.'nin karşılaşıp yanında kalmaya başlayan garip bir kızdan öte değildir. 

4. Behzat Ç'nin Evi

Behzat Ç'nin Evi
Dizide 2+1 müstakil bir evde oturan Behzat Ç. ; kitapta ise bir apartman dairesinde oturmaktadır. 

5. Savcı Esra

Savcı Esra
Dizide olay yerlerine gelen savcı Esra daha sonra Behzat Ç. ile yakınlaşmış ve evlenmiştir. Kitapta ise Savcı Esra diye bir karakter yoktur. 

6. Ercüment Çözer&Memduh Başgan

Ercüment Çözer&Memduh Başgan
Dizide yapmadıkları şey kalmayan Ercüment Çözer&Memduh Başgan da kitapta yer almayan karakterlerdendir. Ama dizideki bazı kötü karakterler kitapta da yer almaktadır. (Baybars ve Osman gibi)

7. Songül

Songül
Filmde Cansu Dere'nin oynadığı Songül karakteri başarılı bir polis iken kitapta 6-7 yaşlarındadır. Filmde yediği kurşun sonucu hastalık geçiren ve zeka geriliği yaşayan abisi kitapta sağlam bir komiserdi. Aynı rahatsızlığı yaşayan Songüldü.

8. Kitapların Konusu

Kitapların Konusu
İlk kitap olan "Her Temas İz Bırakır" Betül Gülsoy cinayetini konu almaktaydı. Bu kitabın konusu dizinin ilk bölümlerinde işlenirken ikinci kitap olan "Son Harfiyat" ise Red Kit lakaplı katili konu almaktaydı. Bu kitabı konusu da Behzat Ç'nin ilk filmi olan "Seni Kalbime Gömdüm" filminde başarıyla işlenmiştir

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.