OFPOF

30 Milyondan Fazla Okunan 4N1K ve Büşra Yılmaz'ın Başarısının Altında Yatan 6 Neden

-
3.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
30 Milyondan Fazla Okunan 4N1K ve Büşra Yılmaz'ın Başarısının Altında Yatan 6 Neden
4.372 izlenme
Ofpofer
-

Wattpad'de 30 milyonun üzerinde okunmaya ulaşarak rekor kıran 4N1K yazarı Büşra Yılmaz'ın başarısının altında yatan 6 özellik.

Wattpad'de 30 milyonun üzerinde okunmaya ulaşarak rekor kıran 4N1K yazarı Büşra Yılmaz, bir yazara göre küçük yaşta olmasına rağmen ilk imza gününde binlerce hayranının akınına uğramıştı. Peki, diğerlerinin arasından nasıl oldu da bu kadar çabuk sıyrıldı? İşte, Büşra Yılmaz ve 4N1K'nın yakaladığı başarının altında yatan 6 neden;

1. Türkiye'de kimsenin hitap etmediği bir kitleye seslendi.

Türkiye'de kimsenin hitap etmediği bir kitleye seslendi.

Yurtdışında birçok örneğini ve çeşitlerini gördüğümüz ''12-18'' yaş aralığına direk olarak hitap eden Büşra Yılmaz'ın 4N1K kitabı, bu yaş kitlesinin uzun yıllardır süre gelen suskunluğunu sayfalarında dile getirdi.

2. Hedef kitlesinin duygusallığını samimiyetle yansıttı.

Hedef kitlesinin duygusallığını samimiyetle yansıttı.

Kitabında direkt olarak konu aldığı hedef kitlesinin tüm düşünce ve ruh halini hiçbir şey eklemeden, çıkarmadan, olduğu gibi ve büyük bir samimiyetle anlattı.

3. Genç kızların duygularını hiç bir baskı altında kalmadan dile getirdi.

Genç kızların duygularını hiç bir baskı altında kalmadan dile getirdi.

Türkiye'nin bir çok ailesinde yaşanan, mahalle baskısı ile büyümüş olan genç kızların duygularını çok samimi ve yalın bir dille kelimelerine taşıdı.

4. Sürekli yaşanan olayları konu aldı.

Sürekli yaşanan olayları konu aldı.

Son yıllarda artış gösteren aşırı derecede gerçekten uzak kurmaca kitaplara nazaran tamamen yaşanmış, yaşanan ve yaşanması muhtemel bir kurgu üzerinden kitabını yazdı.

5. Yeteneği ile hayal gücünü çok iyi harmanladı.

Yeteneği ile hayal gücünü çok iyi harmanladı.

Büşra Yılmaz'ın başarısının altında yatan özellikleri yazarken, onun yeteneklerine değinmeden olmaz tabii ki. Büşra Yılmaz, hayal gücü ve yeteneği arasındaki kurguyu kelimelere çok iyi anlattı.

6. Sade ve yalın bir dil kullandı.

Sade ve yalın bir dil kullandı.

Olayları süsleyip püslemeden ve de hiçbir detay atlamadan direkt olarak herkesin net şekilde anlayacağı bir dille kitabını yazdı.

7. Kitabını beyazperdeye aktarma kararı

Kitabını beyazperdeye aktarma kararı

Bu kadar çok okunan ve kısa sürede bu kadar büyük bir başarıya ulaşan kitabının konusunun, beyaz perdeye taşınması kararını alan Büşra Yılmaz, bir anlamda yazarlığa çok uzun yıllar devam edeceğinin sinyallerini de veriyor. Bu başarılarının altında da tabii ki büyük bir istek, azim ve doğru kişilerle çalışma isteği de var.

Büşra Yılmaz'ın 4N1K kitabı Fabrika Yapım tarafından beyaz perdeye aktarılıyor. Öner Arslanel yapımcılığında Ağustos ayında çekimlerine başlanacak olan filmin vizyon tarihi ise merak konusu.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.