OFPOF

2016 Biterken Kütüphanenize Eklemek İsteyeceğiniz 7 Kitap

-
445
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2016 Biterken Kütüphanenize Eklemek İsteyeceğiniz 7 Kitap
521 izlenme
Ofpofer
-

2016’da raflara düşen kitaplardan, gözden kaçırmış olabileceğiniz ama okumayı ve kütüphanenize eklemeyi isteyeceğiniz kitapları seçtik.

Yavaş yavaş elinizdeki klasikleri yere bırakın ve elinize geleceğin klasiklerini alın.

1. Paulo Coelho-Casus

Paulo Coelho-Casus

Coelho hayranlarını heyecanlandıran, 2016’nın en güzel armağanlarından biri de Casus’tu. Can Yayınlarından çıkan ve sadece 152 sayfalık bu müthiş roman, bir çırpıda büyük bir sürükleyicilikle bitirilenlerden. “aşk bir zehirdir. İnsan aşık olduğu anda hayatının dizginlerini kaptırır, varlığı tehdit altındadır artık; çünkü gönlü ve aklı bir başkasının olur.”

2. Emrah Serbes-Müptezeller

Emrah Serbes-Müptezeller

Gönlümüze taht kurmayı başarmış yeni nesil yerli yazarların başında gelen Emrah Serbes’in Müptezeller’ini okumadan geçmeyin deriz. “Kimi zaman böyle olur, her şey ters giderken bir haber çıkagelir, biraz yoluna girer insanın hayatı.”

3. Ali Lidar-Yolun Başı

Ali Lidar-Yolun Başı

2016 yılı türk edebiyatı açısından hiç de fena bir verimliliğe sahip değil. Bunun en güzel örneklerinden biri de Ali Lidar’ın Yolun Başı adını verdiği şiir kitabı. “Araziler dolusu susuzluktun kuşlarla paylaştığım Atlar kusuyordu böğrüme ben mavi deyip duruyordum İyiydik perişanlığa rağmen olabildiğince mağrurduk Niye kışkırttın tabiatı ırmakları baştan çıkarttın Gel anlat şimdi kölelikten kurtulmanın asaletini!”

4. Gündüz Vassaf- Ne Yapabilirim Geleceğe Kartpostallar

Gündüz Vassaf- Ne Yapabilirim Geleceğe Kartpostallar

Kaleme aldığı tüm kitaplarda çarpıcı sözlere ve fikirlere yer veren yazar ve psikiyatr Gündüz Vassaf, Ne Yapabilirim? Geleceğe Kartpostallar'da yine okuyucusunun beklentilerini karşılıyor. Bu kaosun içinde iyimser kalabilmek ve umudu bulabilmek isteyen herkesin okuması gereken bir kitap.

5. Murathan Mungan-Aşk İçin Ne Yazdıysam

Murathan Mungan-Aşk İçin Ne Yazdıysam

Şiir sevenler için, güzel ve Türkçe yazılmış bir kitap önerisi yapacak olsaydık “aşk İçin Ne Yazdıysam” bunlardan biri olurdu. Aşkın ve şiirin buluşmasından haz alan tüm romantiklerin çok seveceği bir eser.

6. Orhan Pamuk-Kırmızı Saçlı Kadın

Orhan Pamuk-Kırmızı Saçlı Kadın

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un Kırmızı Saçlı kadın’ı, 2016 yılında edebiyat severlerin en çok sevindiği eserlerden biri oldu. Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan bu sürükleyici ve tatmin edici romanı bir solukta okuyacaksınız.

7. José Saramago- Lizbon Kuşatmasının Tarihi

José Saramago- Lizbon Kuşatmasının Tarihi

Portekizli Nobel edebiyat ödüllü yazar Saramago’nun 2016’da Türkçe’ye kazandırılan kitabı Lizbon Kuşatmasının Tarihi, içinde aşk ve gizemi barındıran, gerçekten kaliteli bir eser. Aynı anda masal, tarih ve müthiş bir hayal gücü bulmak isteyen edebiyat aşıklarının kesinlikle edinmesi gereken kitaplardan.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.