OFPOF

Yeşilçam'da Kötü Kadın Rolü Oynayan Oyuncular

-
2.7b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yeşilçam'da Kötü Kadın Rolü Oynayan Oyuncular
1.798 izlenme
-

Yeşilçam'da kötü kadın karakteri oynayarak çok iyi performans sergileyen kadın oyuncularımız

Dedelerimizin gençlik dönemine denk gelen yeşilçam filmlerinde aldıkları kötü kadın rollerini gerçek üstü bir performans sergileyen kadın oyuncular.

7. Üvey Anne

Üvey Anne

Lale BELKIS: İkinci kadın olmayı asla hazmedemeyen, çocuk sevmeyen, burnu havada kötü karakter. 

 

6. “Afet-i devran Neriman”

“Afet-i devran Neriman”

Neriman KÖKSAL: türk Sinemasında İlk Kez Ve En Uzun Süre Vamp Kadını Canlandıran, “Fosforlu Cevriye” Adlı Filmde Elde Ettiği Başarı Nedeniyle “Fosforlu” Adıyla Da Anılan,
İri Kıyım, Erkeklere Posta Koyan, Argo Konuşan, Külhanbeyi, erkek Gibi Ama Seksi kadın İmgesini Başarıyla Canlandıran “Plaj Güzeli”
Ve Bunun Uzun Yıllar Sürecek Bir Modaya Dönüşmesine Öncülük Eden,
“En güzel Kötü Kadın”

 

5.

Yeşilçam'da Kötü Kadın Rolü Oynayan Oyuncular

Sevda FERDAĞ: Başrol oynadığı filmlerde, diğer jöndam'ların aksine, genelde gece klüplerinde, barlarda şarkı söyleyen, striptiz yapan, kabadayılara metreslik yapan ama namuslu, cesur kadın olarak karşımıza çıkar. tam türk kadını fiziğinde, oyun gücü yüksek ve cesur bir aktristir.

4. Sarışın Vamp

Sarışın Vamp

Suzan AVCI: güzel gülümsemeli kötü ruhlu kadın. Hem de ne kötü… Filmlerinde genç aşıkları ayırır, masum kızları fahişeliğe zorlardı. Erol Taş gülüşüne, kendine has kahkahalarıyla cevap verirdi.


 

3. Afrodit

Afrodit

Banu ALKAN: Daha çok aldığı zengin, sosyete filmlerinde rol alan oyuncu,çevirdigi tüm filmlerin havuzbaşı sahnelerinde ayak parmaklarinin ucunda yürüyerek akıllarda kalmıstır.

2. Eli Maşalı

Eli Maşalı

Hikmet GÜL:Yeşilçam’ın Komedi filmlerinde bile kötü karakter olarak sahneye çıkardı yanlardan. En çirkef, en dedikoducu, en eli maşalı karakterdi o. 

1. Erol taş'ın kadın versiyonu

Erol taş'ın kadın versiyonu

Aliye RONA:Kötü kadın deyince akla ilk gelen isim. Hayallerdeki kötü kadın!  Karakter oyuncusu, büyük sanatçı.  Zengin, fakir farketmez, her statüde kötünün hak..


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.