OFPOF

Yağlı Ciltler İçin Hayat Kurtaran 12 Öneri

-
2.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yağlı  Ciltler İçin Hayat Kurtaran 12 Öneri
2.454 izlenme
Ofpofer
-

Yağlı cilt kader değil.Cildiniz için yapabileceğiniz şeyler var. İşte yapabileceğiniz bir kaç formülü sizler için derledik.

Yağlı bir cildi olanlar muhakkak bilir, parıl parıl parlayan bir yüz, kontrol edilemeyen makyajınız, yağ fazlasına bağlı sivilceler, gözenekler, hangi ürünü kullanacağınızı bilememek, fotoğraflarda yağlı bir surat... vs.  Peki neler yapabilirsiniz?

1. Beslenmenize dikkat edin.

Beslenmenize dikkat edin.

Herşey önce içten başlar mantığıyla, işe yediklerinizden başlayın. Aşırı yağlı, tatlı, sakatat türü, yağ salgısını arttıracak gıdaları minimuma indirin.  İçinizin güzelliği bir süre sonra dışınıza yansıyacaktır inanın.

2. Elma sirkesi kullanın.

Elma sirkesi kullanın.

Tonik yerine elma sirkesini deneyin.  Cilt ph dengesini düzenleyen, antibakteriyel, ve bir sivilce düşmanıdır.  Cam bir şişeye, sirke ve temiz su karışımını doldurun ve sabah akşam tonik olarak , bir parça pamukla yüzünüzü silerek kullanın. Cildi kurutmadan yüzünüz dengelenecek, sivilce ve gözenekleriniz küçülecek hatta düznli kullanımda lekelerinize bile faydalı olacaktır. Tek sorun kokusunun herkese uygun gelmemesi, hazırladığınız toniğinizin içine lavanta yağı ya da tohumları ekleyip, kokusunu güzelleştirebilirsiniz. 

3. Karbonat mucizesini deneyin.

Karbonat mucizesini deneyin.

Karbonat, yağsız yoğurt ve limon suyuyla hazırladığınız maskeyi haftada 2 kez kullanabilirsiniz. Cildinizi dengeye kavuşturacak, mat ve sağlıklı bir cilt zemini hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca peeling görevi de görür.

4. Alkolsüz kozmetik ürünleri kullanın.

Alkolsüz kozmetik ürünleri kullanın.

İçeriğinde alkol bulundurmayan ürünler kullanın. Alkol bir çok tonikte parlama karşıtı olarak kullanılsa da uzun vadede cildinizi daha fazla yağlandırırlar.

5. Yağlı ciltlere uygun makyaj malzemesi seçin.

Yağlı ciltlere uygun makyaj malzemesi seçin.

Fondöten, pudra, kapatıcı olarak yağsız ürünlere yönelin. Suya dayanıklı göz kalemi kullanın.  Daha ince ürünler kullanın, Ürünlerin su bazlı olması işinizi kolaylaştırır.

6. Aydınlatıcıyı abartmayın.

Aydınlatıcıyı abartmayın.

Son yılların favori makyaj malzemesi aydınlatıcılardan mümkünse uzak durun ya da abartmayın, aksi halde cildinizin yağıyla birleşen ürün sizi parıl parıl parlayan bir disko topuna çevirebilir.

7. Transparan pudra kullanın.

Transparan pudra kullanın.

Renkli pudralar yerine transparan pudraları tercih edin. Çantanızda sıkıştırılmış pudra halinde olanı taşıyabilirsiniz. Gün içinde makyajınız tazeleyebilirsiniz. Renkli pudrayla makyajınızı tazalerseniz, çamurlaşmış, öbek öbek renklenmiş bir yüzle karşılaşabilirsiniz.

8. Yağ emici mendilleri yanınızdan eksik etmeyin.

Yağ emici mendilleri yanınızdan eksik etmeyin.

Son yıllarda popüler olmaya başlayan başka bir ürün de yağ emen mendiller. İncecik yapıları ve taşınabilir küçük ambalajlarıyla her zaman kurtarıcınız olabilir. Hatta pudradan daha etkili bir yoldur. Bu minik mendiller, yağı emerken makyajınıza zarar vermez, matlık sağlar. Üstelik uygun fiyatlarıyla kullanıcıların kolayca edinebilecekleri bir ürün.

9. Krem değil yüz serumu kullanın.

Krem değil yüz serumu kullanın.

Serumlar, etkin fakat daha hafif yapıda ürünlerdir. Glikolik asit ve salisilik asit içeren serumlar size uygundur.

10. A vitamini mucizesinden faydalanın.

A vitamini mucizesinden faydalanın.

A vitamini kullanabilirsiniz, çünkü A vitamini yağ üretimini yavaşlatır.

11. Yüz temizleme cihazı edinin.

Yüz temizleme cihazı edinin.

Bu Yeni nesil cihazların bir çok çeşidi olsa da , bu aletler yağlı ciltlere daha uygun. Sık kullanımda cilt yağlanmasının önüne geçebilirsiniz, çünkü bu aletler derin bir temizlik imkanı sağlar. Üstelik farklı fiyat aralıklarından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

12. Diş macunu ,tuz ikilisini deneyin.

Diş macunu ,tuz ikilisini deneyin.

Bir miktar diş macununun içine tuz karıştırıp, partiküllü bir karışım elde edin ve burun üstü, çene, alın gibi yağlanma ve siyah noktaların fazla olduğu yerlere katman halinde sürün, bir fırça yada eliniz yardımıyla ovalayarak masajla yedirin, biraz bekletip, kağıt  havluyla temizleyin, ardından soğuk suyla durulayın. isterseniz tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz, ama kurutucu etkisini unutmayın. Cildiniz siyah noktalardan kurtulacak, yağsız, mat ve arınmış bir cilde sahip olacaksınız.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.