OFPOF

Topuklu Ayakkabıların Ortaya Çıkardığı Acıyı Önleyecek 9 Müthiş Tavsiye

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Topuklu Ayakkabıların Ortaya Çıkardığı Acıyı Önleyecek 9 Müthiş Tavsiye
0 izlenme
Ofpofer
-

Kadınlar, yaz aylarında düğünlere ve diğer sosyal etkinliklere katılmayı severler. Ancak topuklu ayakkabılar göz korkutabilir. Gelin, sizler için harika yöntemlerimiz var!

1. Topuklu ayakkabılarınızı dondurucuya koyun

Topuklu ayakkabılarınızı dondurucuya koyun

Topuklu ayakkabılarınızı 30 dakika dondurucuya koyun. Soğuk topuklu ayakkabıları giydiğinizde, sıcak ayaklarınızın şekline mükemmel bir şekilde uyum sağladığını göreceksiniz.

2. Çift taraflı bant

Çift taraflı bant

Bant ile ayağınızın altını ayakkabı tabanına yapıştırın. Bu yöntem, ayaklarınızın kayması engeller ama en önemlisi ayak parmaklarındaki kabarcıkları ve ağrıları önleyecektir.

3. Nemlendirici krem

Nemlendirici krem

Katil topuklu ayakkabılarınızı giymeden önce ayaklarınıza bir miktar nemlendirici krem ​​sürmek, özellikle yeni ve sıkı topuklu ayakkabılar yüzünden olabilecek sürtünme, ağrı ve kabarcıklardan koruyabilir.

4. Bebek pudrası

Bebek pudrası

Evde bebek pudrası varsa, bir numara yüksek topuklu ayakkabılar üzerinde bu yöntemi deneyin. Aşırı terlemeyi ve kaymayı önler, bu nedenle sürtünmeyi ve olası yaralanmaları en aza indirir.

5. Ayak parmaklarınız için yapışkan bant

Ayak parmaklarınız için yapışkan bant

Yapmanız gereken tek şey, ağrıya neden olan 2 ayak parmağı arasındaki sinirlere karşı ek baskıyı azaltmak için üçüncü ve dördüncü parmakları bantlamaktır.

6. Topuklu ayakkabılarınızı çıkarmayın

Topuklu ayakkabılarınızı çıkarmayın

Topuklu ayakkabılarınız sizi öldürse bile, onları çıkarmak çok kötü bir fikirdir. Bir an için rahatlarsınız ama büyük olasılıkla ayaklarınız hemen şişer, bu yüzden topukluları tekrar giymek size daha fazla acı verir.

7. Roll-on

Roll-on

Topuklu ayakkabılarınızı giymeden önce sürtünme ve rahatsızlıklardan kaçınmak için sürtünme bölgelerine biraz roll-on uygulayın.

8. Ayaklarınıza bakım yapın

Ayaklarınıza bakım yapın

Topuklu ayakkabılar, ayaklarınızda nasır varsa bu durumu daha kötü bir hale getirebilir. Yani ayaklarınıza iyi bakmanız şart!

9. Topuklu ayakkabılarınızı evde giyin

Topuklu ayakkabılarınızı evde giyin

Topuklu ayakkabılarınız yeni ve sıkıysa dışarı çıkmaya başlamadan önce en az bir hafta evinizde giyin. Bu şekilde ayakkabınıza alışırsınız ve biraz gerilebilirler.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.