OFPOF

Siyah Noktalardan Kurtaran 7 Kesin Yöntem

-
1.5b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Siyah Noktalardan Kurtaran 7 Kesin Yöntem
2.213 izlenme
-

Hala siyah noktalarınızla mı yaşıyorsunuz? Bu 7 yöntemle onlara hoşçakal deme vakti...

Siyah noktalar hepimizin kabusu. Ne yaparsanız yapın siyah noktalarınızdan kurtulamıyor musunuz? Bu yazıyı okuduktan sonra siyah noktalarınızı özleyeceksiniz. 

1. Yumurta Akı

Yumurta Akı

Hazır siyah nokta bantlarına para vermenize hiç gerek yok. Tek bir malzemeyle çok daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Yumurta akını yüzünüze ince bir tabaka şeklinde sürün. Üzerine tek kat peçete yapıştırın ve kurumasını bekleyin. Kuruyunca yavaşça cildinizden soyun. Bütün siyah noktalarınızı peçetenin üstünde göreceksiniz!

2. Tutkal

Tutkal

Evet yanlış duymadınız, tutkal! Hatırlarsanız ilkokulda parmaklarımıza yapışık kuruyan tutkalı bant misali çekip koparırdık. İşte siyah noktalar üzerinde de bant etkisi yaratıyor tutkal. Sağlığa zararsız bir marka tutkal olmasına özen göstermekte fayda var tabii.

3. Ağda

Ağda

Ağda zaten başlı başına bir cilt soyma işlemidir aslında. Cilt üzerindeki tüyleri çektiği gibi, kirleri ve siyah noktaları da temizler.

4. Siyah Nokta Bantları

Siyah Nokta Bantları

Evde yapabileceğiniz gibi, hazır siyah nokta bantlarından da kullanabilirsiniz.

5. Peeling

Peeling

Peeling, cilt üzerindeki ölü tabakayı atmaya yardımcı olur. Bu nedenle çok derin olmayan siyah noktalarınızı ustalıkla temizler. Peelingi evde hazırlamak istiyorsanız esmer şeker ve balı karıştırabilirsiniz. Kahve telvesi de oldukça etkili bir yöntem.

6. Kil Maskesi

Kil Maskesi

Kil maskesi, siyah noktaları ve gözenekleri arındırmak için en etkili yollardan biri. Kil maskesini hazır alabileceğiniz gibi, kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Aktardan aldığınız kili su veya gül suyuyla karıştırarak doğal bir maske elde etmeniz mümkün.

7. Gül Suyu

Gül Suyu

Saf gül suyunun siyah noktalar üzerindeki etkisi inanılmaz. Tonik olarak gül suyunu tercih edin. Birkaç hafta sonra siyah noktalarınızda yarı yarıya azalma göreceksiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.