OFPOF

Sivilcelerden Kurtulmanın En Etkili 10 Yolu

-
1.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sivilcelerden Kurtulmanın En Etkili 10 Yolu
802 izlenme
Ofpofer
-

Sivilcelerinizden kurtulmak artık mümkün. Sivilcelerden kurtulmanın en etkili 10 yolunu sizler için derledik.

Aşağıda verdiğimiz sivilce yöntemlerinin tamamı çeşitli sağlık sitelerinden derlenip, sitemizde yayına sunulmuştur. Kesinlikle zararlı, sakıncalı, sağlıksız bir yöntem bulunmamaktadır. İçeriğimizi iyi okuyup, tavsiyeleri uygularsanız daha sağlıklı bir cilde kavuşacağınızdan emin olabilirsiniz. 

1. Su, Sabun

Su, Sabun
Yüzünüzü, elleriniz ile günde 3 defa sabunla yada kullandığınız doğal cilt temizliyici ürünüyle, masaj eşliğinde yıkayın. Yıkadıktan sonra havlu ile yavaş dokunuşlarla kurulayın. Bu cildinizin temiz bir görünüm kazanmasında etken olacaktır. 

2. Salatalık

Salatalık
Bir salatalığı rendeleyerek püre haline getirin. Suyunu iyice sıktıktan sonra cildinize hafifçe uygulayın, gözenekleriniz zamanla ufalacak ve cildiniz sağlıklı bir görünüm kazanacaktır. 

3. Sarımsak

Sarımsak
Bir diş sarımsağı ikiye bölüp iç kısımlarını sivilcelerinizin üst kısımlarına sürün (Günlük). Sürekli olarak yapıldığı takdirde etkili bir yol olacaktır. 

4. Aspirin

Aspirin
Aspirini üç kaşık suda iyice eritin. Yumuşak bir karışım elde edin. Cildinizin sivilceli olan bölgelerine hafifçe sürün. Yaklaşık yarım saat bekletin. Aspirin parçaları kuruyup dökülmeye başladıktan sonra cildinizi pamukla temizleyip, bol su ile yıkayın. 

5. Diş Macunu

Diş Macunu
Diş macunu büyük baş göstermiş sivilcelerin kısa sürede kurumasına yardımcı, en etkili yol olarak bilinir. Gece yatmadan sivilcenin üstüne yavaşça diş macununu yedirin. Sabah kalktığınız zaman bol su ile durulayın. 

6. Buhar

Buhar
Buhar sivilce ve akne tedavisinde doğal yöntemlerin en kolay ve en çok tercih edileni olarak gösterilir. Buhar, gözeneklerin açılmasını ve cildin rahat bir nefes almasını sağlar. Bu sayede cilt toksinlerden arınır ve sivilce oluşumunda gözle görülebilir bir azalma görülür.

7. Kil Maskesi

Kil Maskesi
2 günde bir uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem kil maskesidir. Kil maskesi cildi yağlardan arındırır bu sayede sivilce oluşumu her geçen gün azalır. Aktarlardan temin edebileceğiniz kil maskelerinin cildinize uygunluk derecesine önem gösterin. 

8. Bitçi Çayları

Bitçi Çayları
Bitçi çaylarının bir çok faydası olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Cildiniz için ayrı bir önem taşıyan bitçi çayları vücuttan toksinleri atmakta bire birdir.

Önerilen çaylar:

Zerdeçal Çayı
Sarıımsak Çayı
Limon Çayı 
Enginar Çayı 

9. Limon ve Gül Suyu

Limon ve Gül Suyu
Limon suyu, gül suyu ile cildinizi mikroplardan arındırıp ferah bir cilt elde edebilirsiniz. Cildiniz daha sağlıklı, ferah ve sivilcelerden arınmış bir görünüm kazanacaktır. 

10. Öneri

Öneri
Yukarıda verdiğimiz öneriler ve bilgiler doğrultusunda günlük hayatta sivilcelere engel olmak için yapmanız gereken bir çok şey vardır. 

Sivilcelerinizi kesinlikle sıkmayın hatta mümkün olduğunca ellemeyin. Sivilcelerinize sıkça uyguladığınız temas sonrası sivilceler ciltte yayılma gösterecektir. Kullandığınız makyaj malzemelerinin kaliteli, sağlıklı olmasına özen gösterin cilt toksinler ve mikroplar sonucu sivilce üretir. Son olarak her gün cildinizi bol su ile yıkayıp durulayın. Sigara, cips, çekirdek vb. ürünlerden olabildiğince uzak durun. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.