OFPOF

Sağlıklı Bir İlişki İçin Yapmanız Gerekenler

-
833
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sağlıklı Bir İlişki İçin Yapmanız Gerekenler
924 izlenme
-

İlişkilerin Olmazsa Olmazları ve İstenilmeyen Davranışların Analizini Sizler İçin Derledik.

İlişkide ister kadın olsun,ister erkek bir beklenti peşine düşerler.Gerçekleşmeyen beklentiler insanı ister istemez üzer.Bir anda hayatınızda olan kişi sanki bir yabancıymış gibi gelir.Beklentileri sınırda tutmak ilişkiyi olumlu yönde etkiler.Tabi insanı küçük sürprizler etkiler.Ama bunu yapmayan partnerinizin suratına vurursanız ister istemez kendini geriye çeker.Yapan ve yapmayanın hevesi kaçar gerilim rüzgarları ilişkide esmeye başlar.

7. Onun Yerine Düşünmeyin

Onun Yerine Düşünmeyin

Partnerinizle birlikte kıyafet  alışverişine gittiğinizde tarzını sevmiyor olsanız bile,onu yerine kararlar vermeyin.Aksi takdir de alışverişte asık suratlı biriyle alışveriş yapabilirsiniz.

6. Başkaları ile Kıyaslamayın

Başkaları ile Kıyaslamayın

Partnerinizi başka kişilerle sakın kıyaslamayın.Bu tür konuşmalar istemsiz kıskançlık rüzgarlarıyla birlikte hiç istenmeyen kavgalara neden olabilir.Olaylar ilginç noktalara gelebilir.

5. Sağlığı İle İlgilenin

Sağlığı İle İlgilenin

Partnerinizin sağlığı ile yakından ilgilenin.Onun sizin için önemli olduğunu meyva soyarak ona gösterin.anne gibi nasihatlar da verin ki iyice şımarsın.

4. Ona Cesaret Verin Arkanızda Olduğunu Belirtin

Ona Cesaret Verin Arkanızda Olduğunu Belirtin

Partnerinizin kariyerinde çalkantalı dönemler,karar verme süreçleri olabilir.Bu konuda doğru kararı vermesi için onunla konuşun ve desteğinizi gösterin.

3. Eski İlişkilerinizden Bahsetmeyin

Eski İlişkilerinizden Bahsetmeyin

Bu konulardan uzak durmaya çalışın.İstemsizce açılan bu konular kıskançlık krizlerine neden olabilir.Eğer konusu açıldıysa klişe sözlere girip durumu geçiştirmeyin.Sakince ona gözlerin içine bakarak ''SENİ SEVİYORUM.'' deyin.(sakinleşeceğini sanmıyorum.)

2. Sorunlarıyla İlgilenin

Sorunlarıyla İlgilenin

hayat bize her gün bir düzine sorunlarıyla karşımıza gelir.Birçoğunu çözsekte bazıları canımızı çok sıkar.İnsanı hayattan bezdiren bu sorunlar içinden çıkılmaz bir kabus gibi hayatımızı etkiler.Böyle durumlarda karşı kişiyi sakin bir şekilde dinleyip,ona çözüm gösteren konuşmalar yapmak onu her zaman rahatlatır.

1. Yalan Söylemeyin

Yalan Söylemeyin

Belki de ilişkiyi sona götüren küçük dediğimiz tatlı yalanlardır.Ne olursa olsun ilişkide yalan söylemeyiniz.İlişkide güven herşeyden önemlidir.Eğer durum içinden çıkılmaz bir durumda ise karşılık oturup konuşmak bu işi çözmede yardımcı olacaktır.

İlişkiyi ilişki yapan iki insanın birbirini sevmesi,güvenmesidir.Ne olursa olun sevdiğiniz kişiyi koruyun ve her zaman arkasında dimdik durun.Çünkü onlar bu dünyadaki diğer yarınız.                                           


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.