OFPOF

Saçlarınızın Hızlı ve Sağlıklı Uzamasına Yardımcı Olacak Tavsiyeler

-
8.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Saçlarınızın Hızlı ve Sağlıklı Uzamasına Yardımcı Olacak Tavsiyeler
1.956 izlenme
Ofpofer
-

Sizler için saçlarınızın canlı, parlak ve çekici gözükmesini sağlayacak tavsiyeleri sıraladık.

1. Doğal Bakım Yağı

Doğal Bakım Yağı

Jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı gibi yağları da bakım sürecine dahil edebilirsiniz. Size tavsiyemiz üç damla lavanta yağı, üç damla biberiye yağı, jojoba yağı ve ikişer damla sedir ağacı yağı ile kekik yağını kısık ateşte ısıtıp, elde ettiğiniz bu ılık yağı masaj yaparak saç derinize yedirin, bu yağlar hem saçların hızla uzamasına hem de parlak, bakımlı saçlara sahib olmanıza sebep olur.

2. Yumurta Akı

Yumurta Akı

Pekçok insan saç uzatma işlemlerinin işe yaramadığını düşünür. Yumurta akı ise geçmişten günümüze kadınların saç bakımında uyguladığı bir numaralı çarelerden biridir. Saçlarınıza yumurtanın akını uygulamak, normalden on kat daha sağlıklı saçlara kavuşturacaktır. Yapmanız gereken yumurta akını saçınıza uygulayıp, saçınızı streç filmle sarıp bir kaç saat beklemek. Yumurta akını, ılık zeytinyağı ile karıştırıp saçınıza uygularsanız daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

3. Su İçmek

Su İçmek

Su metabolizmamızı hızlandıran, vücuttan toksinleri atmamızı sağlayan harika bir içecektir. Günde 8 bardak yani 1,5-2 litre su içmek yalnız vücudunuza iyi gelmekle kalmaz, saçlarınızı da güçlü kılar. Güçlü saçlar çabuk uzar. Düzenli su içmek ayrıca saçınızı içten dışa nemlendirir, nemlenmiş saç yumuşak bakımlı saç demektir ve bu saçlarınızın kolay kırılmasını ve kopmasını engeller.

4. Saçlarımızı Havluyla Kurutmalıyız

Saçlarımızı Havluyla Kurutmalıyız

Saçlarınızı fön makinesiyle kurutmakta saçlarınızı güçsüzleştirir, saç tellerinin barındırdığı suyu buharlaştırır ve onları nemsiz bırakır ki bu da saç tellerinin güçsüzleşmesi ve kırılmasına neden olur. Kullandığımız düzleştiriciler, fön makineleri bu sebeple saç tellerini yıpratır. Saç kurutma makinesi kullanmak yerine nemi iyi çeken bir havluyla kurutmak daha sağlıklıdır, havluyu saçlarına sürterek kurutmak ise saçları kırar, havluyu yumuşak bir şekilde uygulamalıdır.Şayet fön makinesini kullanacaksak, makinenin soğuk ayarından saçları kurutmak en iyi tercih olacaktır.

5. Aleo Vera Maskesi

Aleo Vera Maskesi

Aleo vera maskesi de saçlarınıza güzellik katacaktır. 1 yemek kaşığı taze limon suyu, 1 çay kaşığı bal, 1 fincan aleo vera jeli karıştırıp kıvama geldikten sonra, saçınıza uygulayın, ve yarım saat sonra durulayın. Sürekli bu uygulamayı yaparsanız saçlarınız eskisine göre daha sağlıklı, canlı, hemde daha parlak olacaktır.

6. Elma Sirkesi

Elma Sirkesi

Gerçekten uzun saçlara mı kavuşmak istiyoruz, elma sirkesi de tercih edilebilir bir formüldür. Yapmanız gereken saçlarınızı duruladığınız suya 2-3 damla elma sirkesi eklemek. Bu uygulama saç köklerini besler ve saçınızın hızla uzamasını sağlar. Eğer sirkeli suyla durulamak saçımda koku bırakır diye düşünüyorsanız hiç endişe etmeyin, bu suya istediğiniz uçucu yağı(portakal yağı, gül yağı vb) eklerseniz bu, sirke kokusunu bir nebze bastırır.

7. Stresten Kaçının

Stresten Kaçının

Günümüz yaşama koşullarında televizyon ve internet gibi streste maalesef hayatımızın bir parçası. Fakat stres ve saç dökülmesi arasında ilişki gözününe alındığında mümkün mertebe stresli ortamlardan kaçınmak, yanında huzur bulduğumuz kişilerle görüşmek en sağlıklısı. Huzurlu bir hayat için hobiler, ailemizle vakit geçirmek, yeterli uyku gibi stresten kurtarıcı etkenler olarak biliniyor. Stresten uzak bir yaşam güzel bir cilt ve sağlıklı saçlar demektir.

8. Saç Şekillendiricilerden Uzak Durun

Saç Şekillendiricilerden Uzak Durun

saç şekillendiriciler çoğu insanın vazgeçilmezlerinden biri, fakat bu makineler ne kadar pahalı ve iddialı olursa olsun, en sağlıklısı bunlardan uzak durup, saçları doğal halinde kullanmaktır. Saçlarıma hacimli ve dalgalı bir görünüm veren saç şekillendiricilerimden vazgeçemem diyorsanız size önerimiz saç kurutma makinelerinin soğuk fön bölümünden saçlarınıza şekil vermektir.

9. Saçlarınızı Yıkadıktan Sonra Bir de Soğuk Su ile Durulayın

Saçlarınızı Yıkadıktan Sonra Bir de Soğuk Su ile Durulayın

Çünkü soğuk su saç derinizdeki gözenekleri kapatır, kan dolaşımını hızlandırır, bu da saçlarınızın daha iyi beslenmesini sağlar. Üstelik soğuk suyla durulanan saçlar daha da parlak olur.

10. Saçımızı Asla ve Asla Islakken Taramamalıyız

Saçımızı Asla ve Asla Islakken Taramamalıyız

Saçımıza yapabileceğimiz en büyük kötülük onu ıslakken taramak. Çünkü saçlarımızın güçsüz kalmasına, ve kırılmalara, kopmalara neden olan en büyük etkenlerden biridir. Saçınızı tamamen kurutmadan hafif nemli duruma geldikten sonra tarayın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.