OFPOF

Saç Tellerini Kalınlaştırmanın ve Hacim Kazandırmanın Yolları

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Saç Tellerini Kalınlaştırmanın ve Hacim Kazandırmanın Yolları
2.058 izlenme
Ofpofer
-

Bir çok kadın saçlarının ince telli olduğundan şikayet eder. Peki saç tellerini kalınlaştırmak için yapılması gerekenler nelerdir?

1. Saç tellerini kalınlaştırmanın ve hacim kazandırmanın yolları nelerdir?

Saç tellerini kalınlaştırmanın ve hacim kazandırmanın yolları nelerdir?

Saçların yıprandığının en büyük işareti tellerin incelmesidir. Dış etkenlere ve bazı kozmetik ürünlerinin yanlış kullanımına bağlı olarak yıpranan ve incelen saç sahiplerinin kozmetikçilere en çok yönelttiği soru saç tellerini kalınlaştırmanın ve hacim kazandırmanın yolları nelerdir? şeklindedir. Bugün sizler için bu konuya değindik. 

2. Saçınıza uygun şampuanı seçin

Saçınıza uygun şampuanı seçin

saç tellerini kalınlaştırmanın ilk yolu saçlarınıza uygun olan şampuanı bularak saçları düzenli bir şekilde yıkamak ve masaj yapmaktır. Ardından organik saç bakım kremi veya saç maskeleri ile saçları beslemek son derece önemlidir. Saç köklerini saran damarlardaki kan akışını hızlandırarak saçların sağlıklı beslenmesini ve hacim kazanmasını sağlamak için saç derisine düzenli masaj şarttır. Ayrıca saç derisine masaj kepek oluşumunun da önüne geçecektir. 

3. Kırılan Saçları Düzenli Olarak Aldırma

Kırılan Saçları Düzenli Olarak Aldırma

Saçların uzamaması ve saç tellerinin zayıflamasında önemli etkenlerden bir diğeri de saçlardaki kırıklardır. Saç kırıklarını düzenli olarak kestirmek, saçların koparak dökülmesini ve incelmesini önleyerek saç tellerinin kalınlaşmasını sağlayacaktır. 
 

4. Doğru Saç Ürünü Kullanılması

Doğru Saç Ürünü Kullanılması

Saçlar için kullandığınız başta saç boyası ve şampuan olmak üzere bütün ürünleri doğal içerikli olanlarından seçmeniz, saç tellerinizin bakımsız kalarak incelmesinin önüne geçecektir. Saç tellerinin incelmemesi için saçları dondurma özelliğine sahip ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanız gerekmektedir. 
 

5. Saç Tellerini Kalınlaştıran Doğal Maske

Saç Tellerini Kalınlaştıran Doğal Maske

saç telleri nasıl kalınlaşır? Sorusunun cevapları arasında doğal saç maskeleri de gelmektedir. İşte saç tellerini kalınlaştıran maskelerden öne çıkanlar.

6. Zeytinyağlı Maske

Zeytinyağlı Maske

saç derisinin aşırı kuru olmasına bağlı sorunları gidererek, yoğun nem kazandıran ve saç tellerini kalınlaştıran bu maskeyi haftada en az 1 defa 25-30 dakikalık masajla uygulayarak daha sağlıklı, kalın telli ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. 

7. Yumurta Akı Maskesi

Yumurta Akı Maskesi

Protein bakımından oldukça zengin olan yumurta akı saçlar üzerinde önemli etkilere sahiptir. Haftada 1 defa yumurta akını saçlarınıza dipten uca uyguladıktan sonra 20 dakika bekleterek etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. 

8. Saçınızın sağlığı için stresten uzak durun

Saçınızın sağlığı için stresten uzak durun

Ayrıca saçlarınıza çemen otu, hint yağı ve bal gibi maddelerle masaj yaparak ışıl ışıl parlayan kalın telli saçlara sahip olabilirsiniz. Yağ kullanımının dışında dengeli beslenerek ve vitamin alımına önem vererek stresten uzak kalmanız da sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.