OFPOF

Saç Bakımında Asla Yapmamanız Gereken 7 Hatalı Uygulama

-
4.0b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Saç Bakımında Asla Yapmamanız Gereken 7 Hatalı Uygulama
0 izlenme
-

Daha güzel görünmek için uygulanan pek çok yöntemin faydalarından çok zararı olduğunu biliyor musunuz?

Yanlış alışkanlıklar saçlarınıza zarar verir. Dahası istediğiniz saçlara sahip olabilmek için verdiğiniz uğraş boşa gidebilir.

1. Çok fazla fırçalamak

Çok fazla fırçalamak

Günde 100 vuruş, bir şehir efsanesidir. Saçlarınızı çok fazla fırçalamak, uçlarının kırılmasına enden olur. Zamanla saç dökülmesine bile neden olabilir.

2. Saç kurutma makinesini yanlış kullanmak

Saç kurutma makinesini yanlış kullanmak

Saçlarınızı ne sıklıkla ısıtırsanız o kadar çok zarar görür. Normal oda sıcaklığındaki hava ile kurutma en idealidir. Bunun mümkün olmadığı zamanlarda, saç kurutma makinesinin ısı ayarını en düşük seviyeye alın ve en az 15 santim uzaktan uygulayın.

3. Aşırı şampuan kullanımı

Aşırı şampuan kullanımı

Şampuan çok ve çabuk köpüreceği için az kullanılması yeterlidir. Şampuanı tüm saç uzunluğunuz boyunca köpürtmek yerine saç derinizi ovalamaya odaklanmalısınız. 

4. Islak saçı taramak

Islak saçı taramak

Su saçınızı zayıflatır, bu nedenle ıslak saça dikkat edin. Yıkamadan sonra geniş dişli bir tarak ile hafif vuruşlarla tarayın.

5. Havlu ile kurulama

Havlu ile kurulama

Saçlarınızı nazikçe sardığınız bir havlu ile kurulayabilirsiniz. (Hava ile kurutma her zaman en iyisidir.) Ancak saçlarınızı havlu ile ovmak saç tellerine zarar verecektir.

6. Fazla kimyasal kullanmak

Fazla kimyasal kullanmak

Perma, gevşetici ve saç boyası saçlarınızı kıvırmak, düzeltmek ve boyamak için tüm kimyasalları kullanır. Bu kimyasallar saçınıza ve kafa derisine, kırılma ve tahriş gibi bir Dizi şey yapabilir. Bu yüzden onları akıllıca kullanın.

7. Şapkasız güneşe çıkmak

Şapkasız güneşe çıkmak

Güneş ışınları saçlarınızı kurutur ve kırılmasına neden olur. Bu yaz ve kış için geçerlidir. Saçlarınızı ve kafa derinizi güneş ışınlarından korumanız çok önemlidir. Uzun süre güneş altında kalacaksanız şık bir şapka kullanmayı düşünmelisiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.