OFPOF

No Makeup Makeup : Yok Gibi Makyaj Yapma Teknikleri

-
2.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
No Makeup Makeup : Yok Gibi Makyaj Yapma Teknikleri
2.383 izlenme
Ofpofer
-

Hem vaktinizi çalmayacak hem de doğal güzelliğinizi maskelemeyecek basit bir makyajla güzelliğinizi ortaya çıkarmaya ne dersiniz?

Son zamanlar herkes doğal görünümün peşinde olduğu kadar makyaj yapmaktanda vazgeçemiyor. Hem makyaj yapıp hem de doğal görünmenin yolları mümkün. İşte adım adım "yok gibi" makyaj uygulaması.

1. İlk Adım: Nemlendirici

İlk Adım: Nemlendirici

Cildimizi güzelce temizledikten sonra cilt yapımıza uygun nemlendiriciyle yüzümüzü makyaja hazırlıyoruz. Bu sayede kullandığımız ürünler daha fresh ve kalıcı bir etki yaratır.

2. İkinci Adım: Bb Krem

İkinci Adım: Bb Krem

Makyajın cildimizde yok gibi durmasını istediğimiz için fondoten kullanmaktansa sorunlu bölgelere kapatıcı uyguladıktan sonra bb kremle cilt tonumuzu eşitliyoruz. Böylece maske etkisi yaratmadan yüzümüzün pürüzsüz görünmesini sağlıyoruz.

3. Üçüncü Adım: Allık

Üçüncü Adım: Allık

Allık seçiminde abartılı renklerden uzak kalarak istediğimiz doğallığı destekleyeceğiz.Yüz şeklimize göre elmacık kemiklerin tam altı yada üstüne şeftali tonlarında bir allık uyguluyoruz.

4. Dördüncü Adım: Kaş Doldurma

Dördüncü Adım: Kaş Doldurma

Kaşlarımızı, kaş rengimizden bir ton açık bir kaş kalemiyle sadece eksik olan bögleleri boyuyoruz. Burdaki püf nokta, uygulamayı tüm kaşlara yapmadan sadece seyrek olan bölgeleri doldurmak. Kaş altını aydınlık bir göz kalemiyle ufak bir dokunuşla aydınlatıyoruz.

5. Beşinci Adım: Rimel Uygulaması

Beşinci Adım: Rimel Uygulaması

Tüm göz kapağına cilt tonumuzla aynı yada bir ton açık bir göz bazı uyguluyoruz. Doğal bir makyaj yaptığımız için eyeliner ve göz kalemi kullanmayacagız. Kirpiklerimizi uzatan ve volüm veren bir maskarayla belirginleştiriyoruz.

6. Altıncı Adım: Ruj

Altıncı Adım: Ruj

Makyajımızın son adımı ise ruj sürmek. Ruju sürmeden önce dudak peelingi ya da diş fırçamızla dudakları fırçalayarak dudakarımızdaki ölü derilerden kurtuluyoruz. Böylece daha dolgun ve pürüzsüz dudaklara sahip oluyoruz. Dudak rengimize yakın nude bir ruj ya da parlatıcı uyguluyoruz.

7. Ve sonuç

Ve sonuç

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.