OFPOF

Mükemmel Saç ve Makyajın Sırrı: Cilt Alt Tonu Belirleme

-
7.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mükemmel Saç ve Makyajın Sırrı: Cilt Alt Tonu Belirleme
2.727 izlenme
Ofpofer
-

Hangi saç bana yakışır, hangi renk kullanmalıyım, nasıl makyaj yapmalıyım sorularının cevabı burada.

Cildin daha sağlıklı ve daha canlı görünmesi için cilt alt tonunu bilmek ve kıyafet, saç rengi ve kozmetik ürünlerinin seçimini bu tona göre yapmak gerekmektedir. Kendimize uygun renkleri seçebilmeniz için cilt alt tonunuzu ve bu tona uygun sıcak ve soğuk renkleri bilmek size yardımcı olacaktır.

 Cilt alt tonu üçe ayrılmaktadır. 

Sıcak (warm): Sıcak alt tonlu ciltler sarı alt tonludur.

Mükemmel Saç ve Makyajın Sırrı: Cilt Alt Tonu Belirleme-29qjquklwc


Soğuk (cool): Soğuk alt tonlu ciltler ise pembe alt tonludur.

Mükemmel Saç ve Makyajın Sırrı: Cilt Alt Tonu Belirleme-ecysdg74mo


Nötr: Baskın bir sıcak veya soğuk alt tona sahip olmayan ciltlerdir.En ender rastlanan cilt alt tonudur.Bana herşey yakışır diyebilecek tonda insanlardır

Peki Nasıl Anlaşılır ?

Mükemmel Saç ve Makyajın Sırrı: Cilt Alt Tonu Belirleme-zzu4h9uph0

1)Damar testi: Işıklandırılmış bir ortamda bileklerinizdeki veya şakaklarınızdaki damarların renklerine baktığınızda eğer damarlarınızı yeşil renkte görüyorsanız warm alt tona sahipsinizdir. Eğer damarlarınızı mavi renkte görüyorsanız cool alt tona sahipsinizdir. Eğer damar rengi hakkında tam bir yorum yapamıyorsanız muhtemelen cilt alt tonunuz nötrdür. Bu yöntemi güneş ışığında denemeniz daha yararlı olacaktır. Çünkü en iyi ışık güneş ışığıdır.

Mükemmel Saç ve Makyajın Sırrı: Cilt Alt Tonu Belirleme-cji430xmuu

2) Altın ve gümüş testi: Altın ve gümüş testi ile de cilt alt tonunuzu öğrenebilirsiniz. Altın kolye veya yüzüğü taktığımızda cildiniz parlak ve sağlıklı bir görünüm elde ediyorsa warm alt tona sahipsinizdir. Gümüş yüzük ya da kolye taktığınızda daha sağlıklı ve parlak görünüyorsa cool alt tona sahipsinizidir. Bu yöntemi daha anlaşılır uygulayabilmek için sağ ve sol ellerinizin birine gümüş birine altın yüzük takarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Warm alt tona sahipseniz altın yüzük cildinizi parlak gösterirken gümüş yüzük cildinizi donuk gösterecektir. Cool alt tona sahipseniz gümüş yüzük cildinizi daha parlak ve sağlıklı gösterecektir.

Mükemmel Saç ve Makyajın Sırrı: Cilt Alt Tonu Belirleme-z07x3je9m1

3) Kağıt testi: Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve ayna karşısında yüzünüze bir beyaz A4 kağıdı yaklaştırın. Eğer cildinizde kağıdı yaklaştırdıktan sonra yüzünüz sarımsı veya kırmızımsı görünmeye başladıysa warm alt tonuna sahipsinizdir. Yüzünüz pembemsi görünürse cool alt tonludur.

Bu yöntemleri denedikten sonra cilt alt tonunuzu hala belirleyemediyseniz nötr alt tonuna sahipsiniz demektir. Nötr alt ton iki ton arasında bir tondur.

Mükemmel Saç ve Makyajın Sırrı: Cilt Alt Tonu Belirleme-wmzrph1k7h

4) Tişört Testi: Genelde bembeyaz tişörtler soğuk alt tonlu kişilere daha çok yakışır, bej veya fildişi renkli bir tişörtler ise sarı alt tonlulara daha çok yakışır.

güzellik uzmanların hemen hepsi soğuk tene sahip olanların soğuk renkleri, sıcak tene sahip olanların sıcak renkleri tercih etmeleri gerektiğini söylüyorlar. Soğuk renkler, mavi, yeşil ve mordur. Sıcak renkler ise kırmızı, sarı ve turuncudur. Dikkat etmemiz gereken sadece tonları. Soğuk tona sahip olanlar, içinde sarı pigmentlerin bulunduğu yani sıcak renk pigmentlerinin bulunduğu kırmızıyı seçmelerinden ziyade içinde mavi pigmentler olan kırmızıları seçmeliler. Yani turuncuya dönük kırmızı negatif bir etki yaratabilir ancak bordo, koyu kırmızı, vişne çürüğü gibi renkler çok yakışacaktır. Sıcak tene sahip olanlara içinde sarı pigmentler olan kırmızı renkler daha çok yakışacaktır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık