OFPOF

Mükemmel Cildin Sırlarını Keşfetmek İster misiniz?

-
889
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mükemmel Cildin Sırlarını Keşfetmek İster misiniz?
1.368 izlenme
Ofpofer
-

Pürüzsüz bebek gibi bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? İşte adım adım muhteşem cilde ulaşmanın yolları.

Her kadın kuşkusuz ki sağlıkla parlayan ışıl ışıl bir cilde sahip olmak ister.Buna ulaşmak sanıldığı kadar zor değil.

1. Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Genel beslenme yetersizliğinde deri kirli, soluk bir hal alır, parlaklık ve şeffaflığını kaybeder. Cilt sağlığımız için yağlı,asitli ve hazır gıdalardan mümkün olduğunca uzak durarak öğünlerimizi taze sebze, meyve ve protein grubuyla desteklemeliyiz.

2. Düzenli uyku

Düzenli uyku

Uyku yetersizliği vücudun daha fazla steroid üretmesine neden oluyor. Bu steroidler, cilt güzelleştiren etkisi ile bilinen  kolajenlerin yapısının bozulup dağılmasına sebep oluyor. Araştırmalar, daha iyi uyuyan kişilerin “daha sağlıklı ve daha çekici” göründüğünü ortaya koydu. Yetersiz ve yanlış uyku düzeni, cildimizde hemen fark edilir değişikliklere yol açıyor.

3. Cilt temizliği

Cilt temizliği

Cilt gözeneklerinin tıkanması cildin nefes almasını önler, akne ve sivilce oluşumuna neden olur. Ölü derilerden arındırılmamış cilt yüzeyi sağlıksız, solgun ve mat görünür. Cildimizi fazla yağlardan arındırıp nefes almasını sağlamak için cilt tipimize uygun ürünlerle temizlemeliyiz.

4. Su

Su

Günlük yaklaşık olarak 2 litre  su tüketimi uzmanlar tarafından cildin sağlığını ve güzelliğini koruması için öneriliyor. Şayet sağlıksız olarak görünen ciltlerin pek çoğunun esas sorunu muhafaza etmeleri gereken nemi kaybetmeleri ve bu nedenle kuruluk sorunlarıyla karşılaşmalarıdır. Günlük su tüketiminizi düzenli hale getirmeniz, cildinizin yetersiz miktarda su tüketimi sonucunda oluşan kırışıklar, çatlaklar, deride pul pul görüntü olması ve pek çok farklı rahatsızlığı engeller. 

5. Cilt bakımı

Cilt bakımı

Cilt bakımı denildiği zaman akla ilk olarak kozmetik dünyası gelse de öncelik her zaman cildin sağlığıdır. Cilt temizliği erken yaşlardan itibaren ön planda tutulmalıdır. . UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur. Evde kişinin kendisinin yapacağı cilt bakımının  temizlik ve nemlendirici olması genellikle yeterli olacaktır.

6. Zararlı alışkanlıkları terk etmek

Zararlı alışkanlıkları terk etmek

Sivilceleri sıkmak, makyajı temizlemeden uyumak, kirli makyaj fırçaları kullanmak, sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıkları bırakmamak gibi olumsuz etkenler cildimizde düşündüğümüzden çok daha fazla hasar bırakarak sağlıksız, mat ve olduğundan yaşlı görünmesine yol açar.

7. Güneş koruyucu kullanmak

Güneş koruyucu kullanmak

İster deniz kenarında güneşlenirken, ister şehirde dolaşırken yaz kış farketmeksizin zararlı uv ışınlarından korunmak için güneş koruyucu kreminizi hergün sürmeyi ihmal etmeyin.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.