OFPOF

Kariyeri En Güçlü Dünya'nın 10 Kadını - 2015

-
335
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kariyeri En Güçlü Dünya'nın 10 Kadını - 2015
380 izlenme
Ofpofer
-

2015 yılında dünya'nın en güçlü 10 kadınını sizler için derledik.

Her yıl Forbes dergisi tarafından belirlenen güçlü kadınlar listesine giren ilk 10 kadını sizler için derledik. 

10. Michelle Obama

Michelle Obama
ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi olan Michelle Obama 1951 ABD doğumlu bir avukat. En güçlü kadınlar listesinde 10. sırada yer almaktadır.

9. Susan Wojcicki

Susan Wojcicki
Susan Wojcicki, 1968 ABD doğumlu Youtube.com' un şu anki CEO'sudur. Ayrıca ek bir bilgi olması açısından google' ın ilk kurulduğu zamanlarda Larry ve Sergey'in ilk kiraladığı garaj Susan' ın garajıymış.

8. Sheryl Sandberg

Sheryl Sandberg
Sheryl Sandberg, 1969  ABD doğumludur. Şu anda Facebook 'ta Zuckerberg'ten sonraki en yetkili müdürdür ve COO görevini sürdümektedir. Ayrıca eskiden ABD hazine başkanlığında ve google da çalışmıştır. 

7. Dilma Rousseff

Dilma Rousseff
Dilma Rousseff, 1947 doğumlu, Bulgar asıllı Brezilyanın ilk Devlet Başkanıdır. Devlet Başkanlığı görevine 2011 yılında gelmiş ve halen devam etmektedir. 

6. Christine Lagarde

Christine Lagarde
Christine Lagarde, 1956 Paris doğumlu Fransız siyasetçidir kendisi. 2007' de Nicolas Sarkozy tarafından Ekonomi Bakanı olarak atanmıştır. 

5. Mary Barra

Mary Barra
Mary Barra, 1961 ABD doğumlu Elektrik Mühendisidir. Şu anda Dünyanın en büyük şirketleri'nden biri olan General Motors Company'nin CEO' sudur.

4. Janet Yellen

Janet Yellen
Janet Yellen, 1946 ABD doğumlu ekonomist. 2014 yılında Bernanke' den boşalan FED Başkanlığı koltuğuna Obama tarafından atanmıştır. Dünyanın en büyük kredi derecelendirme kuruluşlarından birinin başındadır yani .O yüzden en güçlü kadınlardan olması normaldir. 

3. Melinda Gates

Melinda Gates
Melinda Gates, 1964 ABD doğumlu hayırseverdi. Melinda&Bill Gates vakfının kurucusu ve başkan yardımcısıdır. Bill Gates'in eşidir. Eşi Dünyanın en zengini olunca Melinda'nında en güçlü kadınlardan olmasına şaşırmamak lazım.

2. Hillary Clinton

Hillary Clinton
1947 ABD doğumlu Hillary Clinton, ABD eski Dış İşleri Bakanıdır. Görevini 2013 yılında John Kerry ye devretmiştir. 

1. Angela Merkel

Angela Merkel
Angela Merkel, 1954 Almanya doğumlu Merkel 2005 yılından beridir Almanya Başbakanı' dır. Almanya'nın sanayi gücü ve yaşam kalitesi göz önüne alındığında Dünyanın en güçlü kadını olması gerekirdi zaten.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.