OFPOF

Hepimizin Ortak Problemi: Sivilceler

-
411
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hepimizin Ortak Problemi: Sivilceler
441 izlenme
Ofpofer
-

Sivilcelerden Nasıl Kurtulacağız

Öncelikle ister dönemsel olsun ister alerjik olsun her yaştan insanın biz süre içinde sivilce problemi olur. Benim özellikle yaşımdan dolayı dönemsel olarak daha yoğun sivilce problemim oluyor. Şimdi size nasıl sivilcelerle baş ettiğimi anlatacağım.

Öncelikle günlük bakım gerçekten çok önemli. Makyajlı uyumak cildi en çok yoran şeylerden biri. Ben nerdeyse hep makyajla uyurdum iki ay öncesine kadar ama sivilcelerimin asıl sebebinin bu olduğunu öğrendiğimden beri buna çok dikkat ediyorum. her şeyden önce makyajınızı çıkartmadan uyumayın. Daha sonra cilt tipinizi bulun. Mesela benim cildim karma. T bölgem çok yağlı ama onun haricinde cildim kuru.

Her sabah ve akşam cilt tipinize uygun bir temizleyii ile cildinizi mutlaka temizleyin. Özellikle uyumadan önce yapacağınız temizlik çok önemli. Bol bol su için. Sivilcelerime nasıl bir etkisi olacak diye düşündüğünüzü hissedebiliyorum ancak hepimiz biliyoruzz ki sivilce cildimizin içinden kaynaklanan bir sorun ve ancak içerden biraz destekle düzelebilir. Ve hepimiz yine biliyoruz ki su vücudumuz için çok fazla iyileştiric etkiye sahip. Bir de ayda bir buhar maskesi yapmanızı öneriyorum. yapmak o kadar kolay ki. Ben içine mentol ve nane tarzı şeyler koyanlarda görüyorum ama benim alerjim olduğu için bunlardan kullanamıyorum. Sadece suyu kaynatıyorum ve kafamı suya yaklaştırıp havluyla örtüyorum on dakika bekliyorum ardından yüzümğ temizleyicimle siliyorum biraz bekledikten sonra. Şimdilik bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık