OFPOF

Güzellik Uzmanlarından 10 Cilt Bakımı ve Güzellik Tavsiyesi

-
3.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Güzellik Uzmanlarından 10 Cilt Bakımı ve Güzellik Tavsiyesi
0 izlenme
Ofpofer
-

Dünyanın en önde giden güzellik uzmanları, sırlarını açıkladı. Güzel bir cilde sahip olmak hayal değil.

Çoğu kadının hayali güzel bir cilde, ışıltılı saçlara, uzun ve sağlıklı tırnaklara sahip olmaktır. Fakat uzman tavsiyelerini dinledikten sonra bunlar hayalde kalmayacak. 

1. Yoğurt, Karbonat ve Limon Karışımının Maskesi

Yoğurt, Karbonat ve Limon Karışımının Maskesi

Yağlı cilde sahip olanların en çok karşılaştığı iki sorun akne ve cilt sarkmalarıdır. Akne, ergenlerde çok normal gibi gözükür iken aslında bir hastalıktır ve siyah nokta oluşumu sağlar. Akne sorunundan kurtulmak için tedavide en çok kullanılan maske yoğurt, karbonat ve limon üçlüsünün karışımının maskesidir. Zamandan tasarruf etmek isterseniz, maskeleri duşa girmeden önce uygulamalısınız. 

2. Güneş Koruyucu Krem

Güneş Koruyucu Krem

Dermatologlar, güneşin en büyük düşmanınız olduğunu iddia ederler. Dolayısıyla tavsiyeleri şöyledir; Güneş koruyucu kreminizi, nemlendiricinizin üzerine, fondöteninizin altına sürün. Cildiniz için kesin fayda sağlayacaktır.

3. Yoğurt ile Saç Maskesi

Yoğurt ile Saç Maskesi

Doğal yoğurdun içindeki protein, kurumuş olan saç tellerini yumuşatır ve saça doğal, parlak bir görünüm kazandırır. Bunu etkili bir saç maskesi olarak kullanabilirsiniz. 

4. Neon Ojeyi Canlı Göstermek İçin Zemine Beyaz Oje Sürün

Neon Ojeyi Canlı Göstermek İçin Zemine Beyaz Oje Sürün

Eğer neon ojenizi canlı göstermek istiyor iseniz, zemine beyaz oje sürün ve yarım saat bekleyin. Böylece tırnaklarınız temiz ve şık bir görünüme sahip olacaktır. Ojenin kuruması için ellerinizi buzlu suda bekletmeniz yeterli olacaktır.

5. Bol Bol Fındık Yiyin

Bol Bol Fındık Yiyin

Formda kalmak ve cildinizi sıkılaştırmak için haftada 5 kez bir avuç fındık yiyin. Aynı zamanda fındıktaki antioksidan seviyesi çok yüksek. Yani fındık yemeyi adet edinenler ömürlerini uzatıyorlar. yaşam sürelerine en az 2 yıl 9 ay ekleniyor. 

6. Papatya Çayı

Papatya Çayı

Çoğu insan hassas cilt sorunları yaşıyor. Kimisi de doğuştan böyle. Bu sorunun tedavisi papatya çayında. Uzmanlar böyle durumlarda yüzünüze papatya çayı sürmenizi öneriyor. Papatya suyu, antioksidan etki yaratarak cildi yatıştırır ve yumuşaklık etkisi gösterir. Hemen hemen her cilt türü için de aynı çayı önerirler. İyileştirme için papatya çayı şart.

7. Selülit Tedavisinde Kahve

Selülit Tedavisinde Kahve

Uzmanlar selülit tedavisi için kahveyi ısrarla öneriyor ve onun yerini bir başka tutuyor. Selülit sorununuzun olduğu bölgeye kahve sürüp streç filme sarın ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra dairesel hareketlerle yıkayın ve olumlu bir sonuca ulaşın.

8. Saç Bakımı İçin Zeytinyağı

Saç Bakımı İçin Zeytinyağı

Saçlarınızın daima parlak ve güçlü görünmesini istersiniz değil mi? Bunun için doğal yöntem olarak uzmanlar zeytinyağı maskesini öneriyor. Saçınıza bir miktar zeytinyağı sürüp yarım saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında yıkayın. Kuru ve dökülen saçlar için de faydası olacaktır.

9. Cilt İçin Portakallı Tonik

Cilt İçin Portakallı Tonik

Portakal, başlı başına bir vitamin deposudur. Lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra muhteşem bir şifa kaynağıdır. Cilt dostu da denebilir. Portakal, deri altındaki kan dolaşımını hızlandırır ve sağlıklı zayıflamayı sağlar. Cildi gençleştirir ve cilde parlaklık verir. Portakal yağı ve toniği de tıpkı limon gibi asitli olduğu için önerilir.

10. Buz Maskesi

Buz Maskesi

Uygulaması çok kolay ve bir o kadar da etkili olan buz maskesi, cilt maskeleri arasında ilk sırayı almaktadır. Buz maskesini yapmak için ihtiyacımız olan tek şey buz küpleri olacaktır. Buzu hazırlarken, bir bardak suya 10-15 damla limon suyu damlatarak, buz kalıplarına koyun. Kumaş mendilin içine koyun ve gerilip pembeliğe kavuşana kadar tüm yüzünüzde gezdirin. Oldukça faydasını göreceksiniz. Cildiniz botokstan daha etkili bir sonuç verecektir. 

Tabi şunu unutmayalım ki güzellik, güzel bedenden değil; güzel eylemden doğar hanımlar. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.