OFPOF

Evlilikte Uyulması Gereken 5 Altın Kural

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Evlilikte Uyulması Gereken 5 Altın Kural
990 izlenme
Ofpofer
-

Evliliğinizde dikkatli olun ve kurallara uyun

Günümüzde evlilik bir çok nedenlerden dolayı yara almaktadır. Ekonomik, ailesel ve ruhsal nedenler bunlardan biridir. Evliliğinizi kolaylaştıracak bazı kurallar vardır. Bunlara kesinlikle uymanız gerekmektedir. Bu sınırları aşarsanız hem evliliğinizi mutsuzlaştırır hem de evliliğinizi sonlandırabilirsiniz. Bazen sevginin fazlası olması  bile işe yaramayabilir. Evlilikte  sevgi kadarda saygıda önemlidir. Saygı bitti zaman sevgi tek başına işe yaramayabilir. 

1. Seksinizi yaralamayın asla yatağınızı ayırmayın

Seksinizi yaralamayın asla yatağınızı ayırmayın
Evlilikte şiddet dışı tartışmalar evliliğin tuzu biberi olarak adlandırır. Tabi ki bu tartışmalar sonucu küsmeler ve uzakta kalmalar olabilir. Yatak ayırmak asla karşı tarafa ceza olarak adlandırılmamalıdır. Bu durumun mağduru sizde olabilirsiniz. Bu yüzden tartışmalarla seksi bir araya koymayın. Yatak sizin gün içerisinde yaşadığınız olumsuz durumları unutturacak bir mekan olabilir. Bırakın aşkınız ve tutkunuz burada hayat bulsun.
 

2. Kıskançlığınızın ayarını bilin

Kıskançlığınızın ayarını bilin
Yaşamakta olduğumuz zaman ve toplum insanların içiçe yaşamasını gerektirmektedir. Eşinizin iş ve sosyal yaşamında karşı cinsten arkadaşları bulunabilir. Onlarla zaman geçirebilirler önemli olana size karşı nasıl davrandığıdır. İş arkadaşıyla iş toplantı yemeği sosyal yaşamında toplu eğlence yemekleri sizi kıskanç biri haline getirmesin. Bu eşinizi rahatsız edeceği gibi sizi ve evliliğinizi de rahatsız edecektir.

3. Sorumluluk alın

Sorumluluk alın
Eşinizle sorumluluklarınız paylaşarak evliliğinize katkıda bulunabilirsiniz. Hiç sorumluluk almamakla her şeyi ben yaparım arasında fark yoktur. Sorumluluktan kaçarak karşı tarafa bitkinlik vereceğiniz gibi sorumluluğunun tamamını alarak da kendinize fazla yükleme yapıp evliliğinizden soğuyabilirsiniz. Bu yüzden sorumluluk eşit bir şekilde paylaşılması önemlidir.

4. Sadakat

Sadakat
Asla bozulmaması gereken bir kural. Sadakatini kaybetmiş bir evlilik yürüyemeyeceği gibi evlilik sonra yaşamı da etkiler. Asla ve asla eşinize olan sadakatinizi kaybetmeyin. Günümüzde bu durumun etkilenmediği evlilikler olsa da insan doğası gereği bu durumu affetmez. Eşinizi sevin ve ona bağlı kalın.

5. Seffaf olun

Seffaf olun
Şeffaf olun. Her şeyi olduğu gibi anlatın. Yalan söylemeyin. Sizin için önemli olan konuların eşiniz için önemsiz olduğunu düşünmeyin. Asla öğrenemez diye düşünmeyin öğrense de bir şey olmaz diye asla düşünmeyin. Bu yanılgı evliliğinizin sonunu dahi getirebilir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.