OFPOF

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 8 Yüz Maskesi

-
418
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 8 Yüz Maskesi
225 izlenme
-

Güzellik salonlarında harcanılan para saymakla bitmez. Evde kendi maskenizi kendiniz hazırlayın hem zamandan hemde paradan tasarruf yapın.

Günlük hayatınız yeterince yoğun mu geçiyor? Yoğun stresli çalışma hayatı ve eve geldiğinde bitmeyen stres. Ev, çocuk bunlar yüzünüze de yansıyor. Evde kolayca hazırlayacağınız maskeler sayesinde cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

1. Türk kahvesi ile yüz maskesi

Türk kahvesi ile yüz maskesi

Kahvemizi içtikten sonra ''Neyse halim çıksın falım'' diyerek kapatıyoruz. Soğutmaya bırakıyoruz. Soğuyan telveyi yüzümüze sürüp 10-15 dakika bekliyoruz. İşte bu kadar kolay, sonrasında yüzünüzü bol suyla yıkayarak daha nemli bir cilde kavuşuyorsunuz.

2. Salatalık ile yüz maskesi

Salatalık ile yüz maskesi

Ev yapımı maskelerinden en çok aşina olduğumuz salatalık ile maske. Peki nasıl uygulayacağız? Yarım salatalığı rendeleyerek içine az miktarda yoğurt ve bal katarak yüzünüze uygulamanızı tavsiye ederim. Yarım saat kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Sürekli olarak kullandığınızda faydasını göreceksiniz.

3. Mayayla yapılan yüz maskesi

Mayayla yapılan yüz maskesi

Söz konusu güzellik olunca yapılmayacak pek bir şey de yok gibi 1 adet yaş mayayı, 1 yemek kaşığı su veya süt ile karıştırarak krem formunda bir karışım elde ediyorsunuz. Bunu cildinize uygulayarak biraz bekletip yüzünüzü yıkıyorsunuz. Cildiniz aşırı tüylenmeye meyilli bir yapıdaysa, yüz maskenize süt karıştırmamanızı öneririm.  Çünkü cilde sürülen sütün tüyleri besleme özelliği vardır.

4. Domates ile yüz maskesi

Domates ile yüz maskesi

Sivilce ve siyah noktalarınız sizi rahatsız mı ediyor? Bir domatesi ikiye bölün ve yüzünüze koyun,15 dakika bekletip ılık suyla cildinizi yıkayın. Faydasını göreceksiniz.

5. Limon ile yüz maskesi

Limon ile yüz maskesi

Limonun birçok alanda faydasını görürüz. Cildinizdeki lekeler için de iyi bir çözüm. Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı limon suyuyla karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Maskeyi pamukla ve maden suyuyla iyice temizleyin.

6. Çilek ile yüz maskesi

Çilek ile yüz maskesi

Kuru bir cilde mi sahipsiniz? Birkaç çileği ezerek bir miktarda bal ekleyin. 20 dakika kadar bekletip yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

7. Yoğurt ile yüz maskesi

Yoğurt ile yüz maskesi

Kırışıklıklar kimsenin hoşuna gitmez. Bir bardak yoğurdu bir çay kaşığı rezene tohumu ve bitkinin ezilmiş yaprağıyla ile karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla temizleyin. Sürekli kullanım halinde faydasını göreceksiniz.

8. Yumurta ile yüz maskesi

Yumurta ile yüz maskesi

Yumurtanın birden çok faydasını duymuşuzdur. Bu da bunlardan biri. Yumurtanın akını ayırın ve iyice çırpın. Göz çevresi hariç tüm yüzünüze uygulayarak ortalama 20 dakika bekletin. Cildinizi temizleyip nemlendirebilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.