OFPOF

Eski Eşyalardan Yapılabilecek 10 Yeni Dekorasyon Fikri

-
998
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Eski Eşyalardan Yapılabilecek 10 Yeni Dekorasyon Fikri
782 izlenme
-

Eski eşyalarınızı değerlendirmek istiyorsanız bu dekorasyon örnekleri size ilham kaynağı olabilir.

Birbirinden güzel bu dekorasyonları sizde eski eşyalarınızla yapabilirsiniz. 

1. Eski Çaydanlıktan Saksı Yapımı

Eski Çaydanlıktan Saksı Yapımı

Öncelikle eski kullanmadığınız çaydanlığın iç ve dış kısmını yıkayın. Kuruladıktan sonra çaydanlığın dışını ispirtolu veya kolonyalı bir bezle iyice silin.  Metalik boyama boyasıyla istediğiniz bir renge boyayın. Zemin koyu, aksesuarlar açık olunca saksınız daha fazla dikkat çekecektir. Dekupaj uygulaması biliyorsanız kelebek, çiçek, arı gibi dilediğiniz bir deseni yeni saksınızın üzerine uygulayın.

2. Sürahiden Vazoya

Sürahiden Vazoya

Modası geçtiği için veya artık beğenmediğiniz için bir kenarda bekleyen sürahileri de değerlendirebilirsiniz.Bu eski sürahilerinizi, istediğiniz renklerde cam boyası ile boyayabileceğiniz gibi, hiçbir işlem yapmadan, sadece içine limon veya portakal dilimleri ile süsleyerekiçine çiçeklerinizi ve suyu yerleştirebilirsiniz. 
İçini tamamen kaplamadan, sadece su ve içine birkaç dilim limon veya portakal atarak da, değişik bir görüntü ve hoş bir koku elde edebilirsiniz.

3. Pipet Yardımıyla Kitap Ayracı Yapımı

Pipet Yardımıyla Kitap Ayracı Yapımı

Beğendiğiniz desene sahip bir kağıdı alın ve istediğiniz büyüklükte 3 eşit daire kesin. Dairenin büyüklüğü, sizin ne kadar abartılı bir model istediğiniz bağlı. Kestiğiniz dairelerin, desenli kısımları içte kalacak şekilde ortadan katlayın ve ortaya pipeti alarak, hepsini birbirine yapıştırın.

4. ESKİ BİSİKLETTEN BANYO AKSESUARI

ESKİ BİSİKLETTEN BANYO AKSESUARI

güzel havalarda bisikletle dolaşmaya bayılırdınız; ta ki o güzelim bisikletiniz son kez bozulana kadar. Bozulduğuna üzülmek yerine bu tasarımı uygulayabilirsiniz. Sadece bisikletinizin koltuğunu çıkarın ve banyo lavabonuzun altına yerleştirin. İşte tasarımınız tamam! Hem farklı hem de bisikletinizi hiç özlemeyeceksiniz.

5. PİYANODAN KİTAPLIK

PİYANODAN KİTAPLIK

Önceden her akşam ailenize bu piyano ile kendi mini konserinizi verirdiniz. Ama artık çalamıyorsunuz veya piyanonuzun bazı tuşları basmıyor. Atmaya da kıyamazsınız ki şimdi. Hatırası var belki de. O zaman kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Piyanodan kitaplık mı olurmuş derseniz hem de çok güzel oluyor. Sizin retro salonunuza da ne yakışır!

6. ESKİ DİKİŞ MAKİNASINDAN AYAKLI SAKSI

ESKİ DİKİŞ MAKİNASINDAN AYAKLI SAKSI

Eskiden her evde olan, erkek çocukların ilk sürüş deneyimini gerçekleştirdiği dikiş makinelerinin ömrü doldu, çoğu çöpü boyladı. Ama bazıları ise o mis kokan çiçeklerinize ayaklı saksı oldu. Bu dikiş makinesi de sadece onlardan bir tanesi.

7. BOŞ ŞİŞELERDEN ŞIK TASARIMLAR

BOŞ ŞİŞELERDEN ŞIK TASARIMLAR

Evinizde bulunan boş şişelerden ve bir miktar ahşap parçasıyla oldukça şık görünümlü sehpalar hazırlayabilirsiniz. Bu sehpalar ile oturma odalarınıza, salona veye misafir odasına farklı bir hava katabilirsiniz.

8. ESKİ TİŞÖRTTEN ŞALA

ESKİ TİŞÖRTTEN ŞALA

Artık kullanmadığınız tişörtleri, toz bezi yapmaktan daha fazlası gelebilir elinizden. Tişörtü, kollarını ve yaka lastiğini keserek dikdörtgen bir bez haline getiriniz. Uzun kenarlardan bir tanesi tek parça halinde kalacak, karşı kenar ise istediğiniz genişlikte şeritler halinde kesilecek. Bu şeritlerin uzunluklarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Desenli veya tek renk tişörtlerinizi aynı şekilde değiştirebilirsiniz. Sonra isterseniz, bu şeritlerin uç kısımlarına, renkli tahta boncuklar takıp, altlarında küçük düğümler atarak, şalınızı daha da şık bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca, bu şeritleri, saç örgüsü yapar gibi, birbiri üzerinden geçirip, örerek farklı görüntüler elde edebilirsiniz. Bu şeritler, zamanla kendi içlerine doğru dönerek, daha ince ve güzel görünecektir.

9. Eski Kazaklardan Mindere

Eski Kazaklardan Mindere

Kol kısımları ve lastikleri eskidiğinden artık kullanamadığınız kazaklarınızı, atmak yerine mindere dönüştürebilirsiniz. Kazaklarınızı, kollarını, yanlarını ve omuz kısımlarını keserek, örgü kumaşlara dönüştürebilirsiniz. Önünde düğmeler olan yelek ve hırkalarınızı da, aynı şekilde sırt kısımlarını ayırarak kullanabilirsiniz.

10. Saksıları Banyoda Kullanın

Saksıları Banyoda Kullanın

 Bu saksıları sadece balkonda veya pencere önünde kullanmanız gerekmiyor. Banyonuz içinde farklı bir aksesuar olarak değerlendirebilirsiniz. Banyoda birçok kozmetik ürünü bulunuyor. Pamuklar, kulak çubukları, makyaj fırçaları, yüz sabunları gibi birçok ürün yeterli yeriniz olsa farklı bir sunumla kullanmak isteyebilirsiniz. Dağınık görüntüyü engellemek için saksılardan yararlanın. Farklı boylarda saksıları farklı renklere veya aynı renge boyayın. Üzerine benek gibi desenler yapabilirsiniz. Saksıların içersine pamuklarınızı toplar yaparak koyun. Bir değer saksıyı kulak çubukları için değerlendirebilirsiniz. Cüzi miktara elde edebileceğiniz bu aksesuarlar banyonuzda düzeni sağlamanız için kolaylaştırabileceği gibi misafirlerinizin de beğenisini toplayacak.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.