OFPOF

Dünyaca Ünlü 10 Makyöz ve Taktikleri

-
444
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyaca Ünlü 10 Makyöz ve Taktikleri
210 izlenme
Ofpofer
-

Biz eyelinerı bile zar zor çekebilirken bazı makyözler göz kapaklarında sanat icra ediyor.

Hayır.. Hiçbiri tablo veya bir resim değil. Bunların hepsi kendisini bu işe adamış insanlar tarafından yapılmış ve her biri kendisine has değişiklikleriyle gözlerimize çarpıyor. Makyajıda küçümsememek gerekir, oda yapımına göre bir sanattır. İşte dünyanın en ünlü 10 makyözü ve makyaj hakkındaki ufak sırları.

1. Ellice Schwab

Ellice Schwab

Etkileyici bakışlar istiyorsanız ten ve göz rengine göre makyaj yapmaya özen gösterin. Kirpik çizgisiyle göz kapağı arasında boşluk olmamalıdır. Önce toz şeklindeki farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz. Daha sonra rımelle şekillendirebilirsiniz.

2. Bobbi Brown

Bobbi Brown

Makyajınız da kapatıcınızı sadece gözaltı morluklarınıza değil, kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz çukurlarına ve burun etraflarına da hafifçe sürün.

3. Kimberly Soane

Kimberly Soane

Sıcak su, ince kirpiklerin bükülme özelliğini arttırır ve kopmasını engeller. Bu sebeple kirpik kıvırıcısını banyodan hemen sonra kullanın. 

4. Tia Hebron, Sandy Springs

Tia Hebron, Sandy Springs

Kaş pudrası ne kadar doğal görünse de etkisi uzun süreli değildir. Kalıcı bir etki için ilk olarak kaş kalemini açın ve parçalarını pudranın içine atın. Böylece kalemin kalıcı balmumu etkisiyle pudranız uygulayacağınız yere yapışacak ve uzun süreli etki sağlayacaktır.

5. Sherri Hubner, Snoqualmie

Sherri Hubner, Snoqualmie

Fondöteni elinize alıp avuç içlerinizi bir dakika kadar ovalayın. Sonra alın, burun, yanak ve çene bölgesine fondöteni iyice uygulayın. Ilık uygulamayla daha doğal bir makyaja sahip olacağınızdan da emin olun.

6. Ricki Gurtman Morgan Ville

Ricki Gurtman Morgan Ville

Makyajda aşırıya kaçmayın: Önce arka fondan başlayın. Fondöteninizi uygulayın. Göz makyajından önce allık ve rujunuzu sürün. Böylece yüzünüz daha parlak görünecek ve az bir gölgelendirme yeterli olacak. Göz kalemi ve maskarada aşırıya kaçmayacaksınız.

7. Barbara Stone

Barbara Stone

Yorgun görünen gözlerde kırmızılığı ve solgunluğu azaltmak için mavi renkte göz kalemi veya far kullanın. Hafif gri bir farla, koyu mavi bir kalemi beraber kullanabilirsiniz. Gözün kırmızılığını daha çok ortaya çıkaracak mor türü renkleri tercih etmeyin o renklerden kaçının.

8. Shelby Sterrett

Shelby Sterrett

Kanıtlanmış bir tavsiye: Göz veya dudak kalemini uygularken dirseklerinizi mutlaka rahat edecek bir yere, (örneğin masaya) yaslayın ki daha rahat ve doğru sürebilesiniz.

9. Wendy Lick

Wendy Lick

Eğer rujunuzu yanınıza almayı unuttuysanız endişelenmeyin. Dudak kreminden bir parça alıp, pembe pudra veya fara bastırın ve dudağınıza uygulayın. Rujunuz daha parlak ve kalıcı olacaktır. 

10. Tanya Millet

Tanya Millet

Uzun ve yoğun kirpikler için, ikili maskara kullanın. Önce, içindeki kremle kirpiklerinize hacim veren volume maskarayı kirpik başlangıcından başlayarak sürün. Biraz kuruması için bekleyin ve daha sonra içindeki jel ile kirpiklerinizin kıvırcıklaşmasını önleyen uzatıcı maskarayı uygulayın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.