OFPOF

Düğün Fotoğrafı Çektirmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler

-
36.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Düğün Fotoğrafı Çektirmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler
27.239 izlenme
Ofpofer
-

En güzel gününüzün elinizde kalan tek canlı kanıtları olan fotoğraflarınızın güzel olması için yapmanız gereken bir kaç önerim var.

Gelinliği, damatlığı, ev hazırlıkları, düğün mekanı... bıtbıtbıt derken en sona kalan, o tatlı streste yeteri önemi alamayan fotoğrafçı seçimi sonradan pişman olmanıza neden olabilir. Her şey mükemmeldi, muhteşem bir düğündü, hadi fotoğraflara bakalım dediğinizde fotoğraflarınıza bakıp benim neden şöyle pozum yok, neden oraya gitmemişiz, amma klasik olmuşum dememek için yapılması gerekenler aslında çok basit.

1. Profesyonel bir fotoğrafçı bulmak.

Düğün Fotoğrafı Çektirmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler-pl17ehm5ke

Ne kadar işinin ehli birini bulursanız, fotoğraflarınız o kadar güzel olur. Işığını, gölgesini,... yani işin tekniğini bilen birini bulmanız sonradan fotoğraf düzenlemesi yapılırken istenilen verimi artırır. 

2. Bulduğunuz fotoğrafçının önceki işlerini incelemek.

Düğün Fotoğrafı Çektirmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler-liphufzmgy

Havadan konuşması kolay. Fotoğraf benim göbek adım diyene de inanmayın. Daha önce nasıl fotoğraflar çekmiş bir bakın. Tarzınıza uyuyor mu, resimler kaliteli mi bir inceleyin.

3. Fotoğraf çektireceğiniz mekanları belirlemek.

Düğün Fotoğrafı Çektirmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler-jff17t65my

Kuaförden çıktınız fotoğraf çektireceksiniz ama nereye gideceğinizi bilmiyorsunuz. O kıymetli zamanınız su gibi akıp gidiyor. Çamlıca'ya mı çıkalım, Kuzguncuk'a mı gidelim derken bir bakarsınız nikah saati gelmiş, daha deklanşöre basılmamış. Aman diyeyim.

4. Çektirmek istediğiniz pozları belirlemek.

Düğün Fotoğrafı Çektirmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler-kj9owh6fce

Mekanı belirlediniz, gittiniz. 'O ağacın altında' fotoğraf çekileceksiniz ama nasıl duracağınızı bilmiyorsunuz. Burada tabii ki fotoğrafçı size yardımcı olacaktır ama siz klasik pozların kurbanı olabilirsiniz. Kendinize has, sizi yansıtan pozlar bulmanız fotoğraflara bakarken kendinize hayran olmanızı sağlayabilir.

5. Yanınıza bir yardımcı bulmak.

Düğün Fotoğrafı Çektirmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler-mn8b0yn60g

Genellikle fotoğrafçıların yanında yardımcıları olur, duvak düzletme, etekleri ayarlama, vs.. ama ne olur ne olmaz kız kardeşiniz ya da bir kız arkadaşınızı (dikkati yüksek olursa daha iyi) yanınıza almanızda fayda var.

6. Düğün ya da nikaha en az 2 saat kala fotoğraf çektirme işini bitirmek.

Düğün Fotoğrafı Çektirmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler-0vyzdsfcfv

Mekan mekan geziyor, çektir çektir bitmiyor. Açlıktan bayılmamanız ya da o topuklularla ayakta durmanız artık söz konusu değil. E düğün vakti de geldi. Şimdi siz oynamayacaksınız da kim oynayacak. Eğer ilk 5 maddeyi yapmışsanız zaten dinlenmek için bolca vaktiniz kalmış olacaktır.

En güzel fotoğraflar sizin olsun.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık