OFPOF

Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Evde Kolayca Hazırlanabilen Peeling Tarifleri

-
2.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Evde Kolayca Hazırlanabilen Peeling Tarifleri
8.592 izlenme
Ofpofer
-

Doğal malzemelerle hazırlanan bu yöntemlerle cildiniz kimyasallardan uzak, ölü hücrelerden arınarak capcanlı bir görünüme kavuşacak.

Peeling sayesinde cilt ölü deriden arınarak daha pürüzsüz ve canlı görünür. Böylece makyaj daha kolay uygulanır, ciltte sivilce, siyah nokta oluşumunu engellenir. 

Peeling göz çevresi ve dudak kenarları hariç tüm cilde, dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulanır ve bol ılık su ile durulanır. Ancak evde peeling uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır:

  • Peeling uygulanacak bölgede açık yara ya da sivilce var ise bu bölgelere peeling yapmaktan kaçınılmalıdır. Aksi durumda yaralar enfeksiyon kapabilir ve sivilceler daha da çoğalabilir.
  • Göz ve dudak bölgesine peeling kesinlikle uygulanmamalıdır.
  • Çok sık peeling uygulamak cildin kendini koruması konusunda tembelleştireceği için ciltte problemler yaratabilir. Bu sebeple peeling uygulaması haftada en fazla iki kez denenmelidir.
  • Kuru ciltlere, peelingin vücutta kurumaya yol açması sebebiyle daha hassas davranılmalı, her peeling sonrası mutlaka nemlendirici bir takviye uygulanmalıdır.
  • Peelingi uygulanacak bölgenin temiz olması da önemli bir unsurdur. Uygulama öncesi cildin kimyasallardan ve kirlerden arınması gereklidir.

1. Kırışıklık Önlemede Yardımcı Salatalık Peelingi

Kırışıklık Önlemede Yardımcı Salatalık Peelingi

Malzemeler:
1 adet salatalık ( kabukları soyulup rendelenmiş )
1 yumurta akı
1 çay kaşığı limon suyu 

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Önce salatalıkların kabuklarını soyulur.. Ardından salatalıkları mikserden geçirilir.. Salatalıkları süzülür ve diğer malzemeler ile karıştırılır. Peelingi dairesel hareketler ve masaj yaparak yüzünüze yedirin. Peelingi yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve ardından durulayın.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.