OFPOF

Cildiniz Kışa Hazır mı?

-
114
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cildiniz Kışa Hazır mı?
164 izlenme
-

Cildinizi Kışa Bu Yöntemlerle Hazırlayın

Kış aylarında cildimizi en çok etkileyen faktör soğuk ve kuru havadır. Havaların soğuması ile birlikte cildimiz yağ kaybetmeye başlar bu da cilt kuruluğu ve hassasiyet oluşumuna neden olur. Pamuk gibi bir cildinizin olmasını istiyorsanız bu önerilere bir gözatın…

1. Güneş Koruyucu Krem

Güneş Koruyucu Krem
Kış aylarında güneş koruyucu kullanmama gerek yok demeyin. Çünkü güneş ışınları mevsim ayırt etmeden cildimize zarar veriyor. Mutlaka cilt tipinize uygun bir güneş koruyucu edinin.
 

2. Bol Su İçmek

Bol Su İçmek
Cilt kuruluğunu engellemek için bol bol su tüketmek gerekiyor. Unutmayın susuz ve nemsiz kalan cilt çabuk yaşlanır.

3. Sebze ve Meyve Tüketmek

Sebze ve Meyve Tüketmek
Cildimizi korumak için bol vitamin almalıyız. Mevsimine göre  A, C ve E vitamini içeren sebze ve meyveleri tüketmeliyiz. 
 

4. Cilt Temizliği

Cilt Temizliği
Cilt temizliğimizi hiçbir zaman ihmal etmememiz gerekiyor. Cilt tipinize uygun peeling ve temizleme ürünleri ile gün boyu cildimize biriken tozdan ve kirden cildimizi arındırmalıyız. Temizlik için, peeling, temizleme jeli, tonik, temizleme sütü kullanabilirsiniz.
 
 

5. Nemlendirme

Nemlendirme
Cilt nemsiz kaldığında dayanıklılığı azalır ve çok çabuk yıpranır. Böylece ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Bununla birlikte aşırı kuruluk, pullanma, çatlak, enfeksiyon gibi cilt sorunları da ortaya çıkabilir. Günlük cilt temizliği yaptıktan sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz.
 
 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.