OFPOF

Cildiniz En Değerli Giysiniz

-
114
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cildiniz En Değerli Giysiniz
167 izlenme
-

Hepimiz mutlaka cildimizi seviyoruz.Peki onu korumak için ne yapıyoruz ?

Cildimiz muhakkak ki hepimiz için kıymetli. Peki ya onu korumak için ne yapıyoruz ?

Yavaş yavaş havalar soğumaya başlıyor.Elbette ki hepimiz kış hazırlıkları yapıyoruz peki cildimiz buna hazır mı ? Soğuklar yüzümüzün yıpranmasına,kızarmasına ve gerilmesine neden olur. Ama bizim cildimiz bunlara hazır mı bilmiyoruz.O zaman ne yapacağız benim tavsiyelerime bir göz atacağız.Soğuktan cildimizi korumak için ne yapmalıyız ?

Cildiniz En Değerli Giysiniz-fjny8ecyb0

Cildimize Bakım Yapmalıyız

Yazın hepimizin cildi kuruyor ve nemsiz kalıyor bunun yanı sıra güneş lekeleri de oluşuyor.Hepimiz güneşten etkilenmemek için güneş kremi ve losyonu kullanıyoruz.Peki kışın ne yapıyoruz? Kışın cildimizi kalkan gibi koruyacak nem oranı yüksek ürünlere yönelmeliyiz. Aynı zamanda lekelerinizi, aknelerinizi ve kırışıklıklarınızı kapatacak cilt rengi eşitleyici ürünler kullanmalısınız.Soğuk havalarda yüzümüz kızarıyor ve pul pul oluyorsa cildinizin nem dengesini yükseltecek ürünler kullanın.

Cildiniz En Değerli Giysiniz-yv3i60rphx

Ekstra Neme İhtiyacımız Olacak

Cildimizin kurumaması için kış boyunca her zaman nemlendiricinizi yanınızdan taşıyın.Gündüzleri için SPF faktörlü kremler tercih edin.Geceleri ise cildinizin nem dengesini koruyacak ve cildinizi yormayan gece kremi edinin.Dudak,ayak ve vücut bakımı da çok önemlidir.Soğuk havalardan bu bölgelerde fazlaca etkilenir.Dudaklarınız için kaliteli ve vitamin içeren bir nemlendirici kullanın.Ayaklarınız için vazelin kullanın hem sertleşmeyi önler hem de nem sağlar.Vücut için ise banyodan sonra vücut losyonu ve bol miktarda nemlendirici içeren bir krem kullanın.Pamuk gibi bir vücuda sahip olursunuz.

Cildiniz En Değerli Giysiniz-x332vl85ug

Ve En Önemlisi Korumak

Soğuktan korunmak için içerisinde yeşil renk olan kremleri tercih edin.Çünkü yeşil kırmızı rengi zıttıdır ve kızarıklığı yok eder.Kesinlikle kaliteli ve yoğun nemlendirici olan krem kullanın.Başka bir tavsiye duşta sıcak su kullanmayın.Çünkü sıcak su nemi yok eder cildi kurutur.Ilık su ile duş alın.Tabi ki mutlaka bol su tüketin.Eğer su içmeyi sevmiyorsanız bir dilim yeşil elma  yada yeşil limon koyun içine.Cildimizi koruyalım soğuktan mutlaka.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık