OFPOF

Bir Yengeç Kadınıyla Birliktelik

-
577
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bir Yengeç Kadınıyla Birliktelik
472 izlenme
Ofpofer
-

Yengeç kadınını iyisiyle kötüsüyle yakından tanımak isteyenler için bir fikir yazısı...

 Burçların kişilik üzerindeki etkilerine inanır mısınız bilmem fakat ben şahsen inceledim ve etkileri olduğuna emin oldum.Tabi her aynı burçtan olan insan tıpatıp aynı özellikleri taşımaz , işin içinde yükselen olayları filan var neyse genel olarak hangi burç ise ona ait genel özellikleri taşıyorlar. Sizlere bir ''Yengeç'' kadını ile sevgili olma konusundan bahsetmek isterim. (Çevrenizdekiler ve kendiniz üzerinden değerlendirme yaparken , herkesin aynı olmadığını bunun sadece ufak bir genelleme olduğunu aklınızdan çıkarmazsanız sevinirim.)

- Yeni Tanışma

Yeni Tanışma

 Tanışmaya başladıktan sonra konuşmaya başlarsınız, tamamen soğuk bir duvar gibilerdir ilk başlarda , size karşı boş olmasalar bile bu tutumlarından vazgeçmezler. Sizle bir şeyler olacağına inandığı zaman eski ilişkilerinden aldığı darbelerden ve aradıkları temel şeyin güven olduğunu size iletmeye başlarlar.(Bu kısım iyidir size karşı olan soğuk duvar yavaş yavaş erimeye başlar, eğer daha önceden kırılmış ve güveni sarsılmışsa oldukça zor bir dönemdir bu haliyle) Artık konuşmalar daha sıcak hale geldiğinde yavaş yavaş sevgili olma evresine girersiniz. Fakat yengeç kadını duygusal olarak çok yoğun ve kırılgan olduğu için istemiyormuş gibi konuşmaya başlar ve içine kapanma evresine girer bir anda bu tutum sizi çileden çıkarabilir ''ne oldu şimdi her şey güzelken''(Bu soruyu zamanla daha fazla sormaya başlayacaksınız.) Neyse bu kısım size bağlı sevgili oldunuz diyelim. Şimdi asıl anlatmak istediğim kısımlara geçelim. 

- İçine Kapanma (Kabuğuna Çekilme)

İçine Kapanma (Kabuğuna Çekilme)

 Bu olayı hiç anlayamadım tam olarak ne olduğunu fakat olay şu özellikle ilişkinin bir üst düzeye geçtiği dönemlerde ve yapılan yanlış davranışların(size göre değil bu tamamen ona göre) sonucu olarak yengeç kadınımız bir anda soğuk olmaya başlar yani tabiri caizse kabuklarına çekilir. Mesajlarınıza kısa cevaplar verir , yüz yüzeyken soğuk davranır ne olduğunu sorduğunuzda alacağınız garanti cevap ise ''yok birşey'' dir. Siz daha fazla üstelediğinizde sorunun ne olduğunu söyler yani direk suratınıza söylemez hatanızın ne olduğunu.

- Espri Anlayışı

Espri Anlayışı

 Espri anlayışlarını kötülemek değil maksadım tabii ki bir espri anlayışları var ama önemli olan nokta siz doğru kelimeleri ''doğru zaman''da kullandınız mı ? 
Her zaman yaptığınız bir şakayı yaptığınızda veya herhangi bir komik olayı anlattığınızda bunu direk olarak espri olarak değil ilk önce bunda bir ima aranır , akıl süzgecinden geçirilir. Varsa içinde bir ima edilebilecek küçük bir kelime bu hemen alınır karşı tepki olarak ''trip'' atılmaya başlanır. Bunun için bir şeyler anlatırken gerçekten uygun olabilecek ve hiçbir yanlış anlaşılmaya mahal vermeyecek kelimeleri özenle seçmeye başlarsınız. Buda biraz alıngan olmakla alakalı bir durumdur ve ruh hallerine göre tepkileri inanılmaz değişir.
 
 Açıkça söylemek gerekirse ''aylık döngülerini'' onlar söylemeden siz tahmin edebiliyorsunuz 

- Hassas Yapısı

Hassas Yapısı

 Aşırı duygusal , hassas ve bununla birlikte aynı derecede kırılgan yapıları vardır. Size gerçekten ilgi gösterir ve hissettirirler. Doğal olarak bu ilgiye ilgiyle cevap vermelisiniz. Sizi sahiplenirler ve aynı şekilde erkekte ona sahip çıkmalıdır kanatlarının altına almalıdır. Sevdiği zaman sever bunu derinlemesine anlarsınız.
 
 Her şey güzel devam ederken bir hareketinize kırılırlar neye kırıldığını neden kırıldığını söylemezler sadece susarlar. Sen anlayacaksın nerde yanlış yaptığını oturacaksın hafızanın en derin noktalarına ineceksin bulmaya çalışacaksın bulamadıysan sebebini , üsteleyeceksin onun size söylemesi için tabi duvarı kırabilirseniz Birde genelde suçluluk duygusuna kapılıyorsunuz ne olursa olsun.
 
 Yani dikkat edeceksiniz bu durumu özetlemek gerekirse kendinizi mayın tarlasında sayabilirsiniz.

- Siyah , Beyaz ve Gri

Siyah , Beyaz ve Gri

 Netlik arayan bir insansan yanlış yerdesin. Karar verilmesi gereken bir anda asla karar veremezler özellikle duygusal durumlarda , her şeyin bir ortası olacağına inanırlar seçim yapmaktan çekinirler. Bu durum en çok da sizi yorar beklersiniz , konuşursunuz , anlatırsınız ama aslında anlatamazsınız. Dediğim gibi netlik arayan bir insansanız sizi hayattan bezdirebilir bu durum.

- Diğer Genel Hususlar

Diğer Genel Hususlar

 Birlikteliğim boyunca birçok çelişkiye şahit oldum. Mesela egoisttir ama size sık sık ben egoist insanları sevmediğini belirtir. Egoistliğini ölse kabul etmez.
Siz onun için bir pencere konumundasınızdır. Zaman zaman en iyi arkadaşı bile olabilir bu aralarında bir sorun olduğunda arkadaşıyla konuşmak yerine size gelip onu çekiştirir. Bu tip problemlerin sonunu hiç göremedim nedense bitmiyor çünkü her zaman bir pürüz olur.
 
 Ve bu hayatta her erkeği arkadaş olarak görürler sıcakkanlı davranırlar ama siz bilirsiniz erkeklerin asıl amacını ama anlatamazsınız. Kıskanç bir yapınız varsa çok yıpranırsınız Sahra Çölü gibi olursanız tadından yenmez haralde bilemiyorum. Sadakat konusunda herhangi bir problem olduğuna şahit olmadım bunu da belirtmek isterim.

 Sorunlar karşısında susmalarıyla ünlülerdir.
Bide çok nazlılardır , ilgilenilmek istendiklerinde bi anda bu huyları meydana çıkar. Sorun olduğunda bunun çözümüne değil direk soruna bakarlar her nedense bir kurban psikolojisinde olurlar. 

- Sonuca Gelirsek

Sonuca Gelirsek

 Velhasılıkelam , iyi kötü anılarınız olur belki birlikteliğiniz uzun yıllar sürer belki çok kısa ama pek duygusal değilseniz veya zıt karakterlerde olduğunuzu anladığınız an yani size uymuyorsa uzak durmanızda fayda var. Yine de tecrübe yaşanmadan kazanılmıyor en iyisi akışına bırakın arkadaşlar

 

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.