OFPOF

Ben Böyle Daha Güzelim!

-
434
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ben Böyle Daha Güzelim!
412 izlenme
-

Günümüzde güzellik anlayışı öyle bir hale geldi ki, insanlar artık makyaj yapmadan kendini huzurlu hissedemiyor.

Televizyonda, sosyal medyada tek tip kadınları o kadar çok normalleştirdiler ki eşlerimiz bizi beğenmeyip, "Sen neden öyle değilsin?" der oldu. Her fırsatta alınan kilolar, bozulan vücut hatları hatırlatılır oldu. Medyanın dayattığı güzellik anlayışını bir de yetmiyormuş gibi eşlerimiz bizlere dayatır. üstümüzde belki farketmeden belki kasıtlı olarak psikolojik baskı uygular oldular.

 

Kişi kendini kusurlarıyla sevmelidir.

Çünkü o kusurlar bizi biz yapan gerçeklerdir. O kusur olarak gördüklerimiz aslında "biziz".

İncecik olmak zorunda değilsiniz, burnunuz minicik, hokka gibi olmak zorunda değil ya da sizin yaşanmışlıklarınızın belirtisi olan, sizin gözünüzde anılarınızın canlanmasına neden o kırışıklıklar gerdirilmek zorunda değil.

 

Ben Böyle Daha Güzelim!

Hayır! Normal olan bizleriz. Yaratıldığımız gibiyiz ve bu durumdan mutluyuz!

Medyada biz farkında olmasak da bilinç altımıza işlenen bir mesaj var. Kadına estetiğin güzellik için gerekli olduğu, dolgun ve büyük göğüsler olmadan, güzel yuvarlak çıkık bir kalça ve incecik bir bel olmadan, bir ton makyaj malzemesi kullanmadan güzel olunamayacağı aşılanıyor.

Toplumumuz ciddi anlamda değer erozyonuna uğruyor. Değerlerimiz kaybedilerek yerine içi boş kalıplar konuluyor. Doğaya ters olmasına rağmen artık her daim kadınlardan genç ve güzel kalması bekleniliyor
 

Ben Böyle Daha Güzelim!

güzellik ekonomide iyi bir pazar oluşturuyor.

Kozmetik, zayıflama ilaçları, diyetler, güzellik merkezleri, estetik cerrahi bu isteğin yerine getirilebilmesi için epey gelişti. İnsanlar adeta bunlara para saçar oldu.

"Batının ihraç ettiği, türk toplumuna da dayatılan güzellik algısı artık hemen herkesi ilgilendiren ciddi bir sorun ve baskı unsuru"

Herkesi tek tipe zorlamak yaratılışa aykırı bir durumdur. Herkesin kendine has, Allah'ın o kişiye özel bahşettiği özellikleri vardır. Bu özellikleri beğenmeyip özendirilen gibi olmaya çalışmak kişinin kendine yaptığı eziyetten başka bir şey değildir.

 

Ben Böyle Daha Güzelim!

Kendinizi güzelleştirmek için değişmenize gerek yok. Siz zaten güzelsiniz!

Geçirilen estetik operasyonları, kullanılan kimyasal makyaj malzemeleri, zayıflama ilaçları bunlardan tek kar sağlayacak olanlar bu sektörden cebe milyar dolarlar indiren iş sahipleri. Zayıflamak uğruna ölüme meydan okuyanlar var. Yapmayın bunu, sağlığınız her şeyden önemli. O kimyasalları yüzünüze sürüp mahvetmeyin cildinizi.

moda ve güzellik sektörü insanları kendine güvensiz bireyler haline getirip, güzelleşmek için sundukları şeye muhtaç olduklarını düşündürtüyor.

güzel olmak için bunlara muhtaç değiliz, aksine bu sektör para kazanmak için bizlere muhtaç ve bu yüzden istediklerini onlara vermemeliyiz. Çünkü bu önü alınamaz bir hal alıyor. Ulaşılması neredeyse imkansız bir güzellik algısı oluşturulup ona ulaşılmamız bekleniyor.
 

Ben Böyle Daha Güzelim!
Ben Böyle Daha Güzelim!
Ben Böyle Daha Güzelim!

Ve erkekler...

Kadınlarınız ve eşlerinizin üzerinde böyle bir baskı yapmayın. Belki en büyük görev erkeklere düşüyor burda. Çünkü fıtrat olarak kadın, kendini birilerine beğendirmek ister, iltifat almak ister. Onları oldukları gibi sevin, değiştirmeye çalışmayın. Çünkü başta o şekilde sevdiniz.

Zaman insanları yaşlandırır, ak saçlar ve kırışık bir yüz kazandırır. Evet, kazandırır. Bu sizin kazancınız. Çünkü orada sizin yıllarınız, deneyimleriniz, hayatınız var. Bu kazancı heba etmeyin.

Öyle bir hale geldik ki, doğallığa bu devirde adeta bir nimet gözüyle bakılır oldu. Bu nimeti kurda kuşa yem etmeyin.

 

Ben Böyle Daha Güzelim!

Son olarak;

Ne demiş Tarkan,
"Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin."

Kendinizle barışık kalmanız dileğiyle...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.