OFPOF

Bebeğinizi Büyütürken Yardımcı Olacak Pratik Bilgiler

-
261
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bebeğinizi Büyütürken Yardımcı Olacak Pratik Bilgiler
260 izlenme
-

Bebeğiniz için bilmeniz gerekenler

İlk hamile olduğunuzu duyduğunuz anda başlar annelik. Hissederek kurduğunuz bağ dokuz ay sonra bir rüyaya dönüşmüştür.O mini mini eller o yumuşacık ayaklar artık size aittir bütünüyle. Bebeğinizi büyütmek yaşayabileceğiniz en anlamlı en güzel iş...Tabi bunu yaşarken önceleri ne  yapacağınızı bilemezsiniz.İlkkez ağladığında,genzine süt kaçtığında eliniz ayağınıza dolaşır adeta. Karşılaştığınız bu gibi durumlarla başetmek için öncesinde bir takım fikirler edinmelisiniz.Örneğin bebeğiniz ağladığında ve bir türlü susturamadığınızda ona müzik dinletmeyi deneyin.Müzik bebeklerin dikkatini bir noktada toplayacak ve ona sakinlik verecektir.

Bebeğinizi Büyütürken Yardımcı Olacak Pratik Bilgiler-oqxhm57wed


En cok karşılaşılan sorunlardan biri de pişik oluşumu. Bunu önlemek için bebeğinizin kıyafetlerini deterjan yerine sabun tozuyla yıkayın. Böylece kimyasalların bebeğinizin teniyle temasını engellemiş, alerjik etki oluşmasını önlemiş olursunuz.


Bebeğinizi büyütürken günlük rutinler oluşturun. Aynı saatte uyutmak, uyku öncesi sessiz ve loş ortamda vakit geçirmek, banyo  ve masaj yapmak gibi... Bir diğer bilmemizde faydalı olacak bilgi ise biberon ile mama hazırlama...Biberonu çalkaladığınızda içinde hava kabarcıkları oluşacak ve bebeğinizin gazının artmasına neden olacaktır. Bunun yerine mamayı bir kaşık yardımıyla karıştırıp sonra biberonu kapatın.

Bebeğinizi Büyütürken Yardımcı Olacak Pratik Bilgiler-u0cagsxgwu

Unutmayın bebeğiniz sizin bilgi ve düzeniniz ile şekillenecek yoğrulmamış bir hamur gibidir. Onu büyütürken doğru bilgi sahibi olmak hayat kurtarıcı öneme sahiptir.

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık