OFPOF

Ayrılık Sonrası Kadınların Yapması Gereken 9 Durum

-
2.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ayrılık Sonrası Kadınların Yapması Gereken 9 Durum
1.927 izlenme
Ofpofer
-

Öncelikle sakin olun. Bunu her kadın şu ahir ömründe en az 1 defa yaşıyor. İşte ayrılık sonrası yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

Başlarken böyle değildi. Hatta gerçek olamayacak kadar güzeldi. güzel süprizler, jestler yapıyordu. Hayatının aşkını bulduğunu düşünmüştün. Siz başkalarına benzemeyecektiniz, değişmeyecektiniz. Tamam değişebilirdiniz ama birbirinize paralel değişimler olacaktı bunlar, söz mü? Söz! Sonrasını dramatize etmeye gerek yok zaten oldukça dramatik. Adam, tüm o diğer adamlar gibi oldu. Kadına değer vermeyen, düşüncesiz, monoton...Yaşadığınız onca zaman var. Belki bir kaç yıl, belki bir kaç ay. Ha deyince silemiyorsun, alışmışsın. Ne yapacaksın? Ne yapacağını aslında içten içe biliyorsun da, nasıl yapacaksın?

1. Kabullen

Kabullen
Kabul et artık. Seni bir yerden alıp başka bir noktaya götürecek öğretmendi o. Lakin o sınıfı bititdin sen, o derse yapışıp kalmanın anlamı yok. İlkokul öğretmenini seviyorsun veya alıştın diye ortaokula geçmeye direnmek gibi düşün. 
Ders değişir, öğretmeni değişir. Mevzu bu. Kabullenelim.. 

2. Dürüst Ol

Dürüst Ol
Takkeyi önüne alıp düşün bakalım. Bu ilişkiden gerçekten cacık olmaz mı? İyileştirilebilir mi? İyileştirmeye değer mi? sevgi hala büyük mü? En son ne zaman heyecanlandınız mesela birbirinizi göreceksiniz diye?
Çünkü iyileştirmek zaman alır. Emek alır. Hak etmeyene harcanan emek ve zaman, gelecekte içinize oturur. Kendinize kızarsınız. O sırada harcadığınız fırsatlara üzülürsünüz.Dürüst ol bakalım, bu ilişki için gerçekten tamam mı? devam mı?

3. Seçim Yap

Seçim Yap
Bu senin seçimin. Hiçbir zaman bu seçim sebebiyle pişman olma. Eğer 'tamam artık, devam etmek istemiyorum' dediysen; demek ki zaten yeterince yaşadığını ve öğrendiğini, belki 'tükettiğinizi' düşünüyorsun. Devam etmeyi, çabalamayı seçtiysen; bu aslında ayrılıktan biraz daha zorlu bir yol. Bilmen gerekiyor. Çünkü alışılmış tepkileri vermek, alışılmış sonuçları doğurur. 

4. Ayrılık

Ayrılık
Çok hasta olduğumuzu düşünelim. Doktora gidiyoruz. Ameliyat gerektiğini söylüyor. Ağrımız çok, dayanamıyoruz. Ama sadece ilk1-2 gün. Sonra zamanla ilaçlar etkisini gösteriyor, yara iyileşmeye başlıyor ve toparlıyoruz. İşte artık ameliyat öncesindeki ağrı da yok. Bunu hayata devam etmek için yapman gerekiyor. Daha yisini yaşamak için. Vazgeçtiğin hayallerini gerçek kılmak için. Kendin için!
 

5. Ağla

Ağla
Ağlamaktan çekinme. Özellikle ilk 1-2 gün içinden geldiği gibi ağla. 
Zaten bir kaç gün sonra yaş falan akmayacak. İçinden ağlamak da gelmeyecek.
Ama henüz ağlayabilirken bırak gözyaşlarınla beraber aksın içindeki hüzün ve tüm kırgınlıklar. 

6. Yenilen

Yenilen
Bu aşamada kuaföre gitmek iyi gelebilir. Fakat çok radikal şeyler denemeni tavsiye etmem. Her zamankine yakın şeyler ama ufak farklılıklar kafidir. Kendinle ilgilenmiş olmak zaten başlı başına iyi gelecek. Saçlarını hafif kestirirsen, enerjisel anlamda oldukça rahatlayacaksındır. 

7. Tercih Et

Tercih Et
Telefondaki fotoğrafları silmeye hazır değilsen hepsini bilgisayarda bir klasöre atıp, klasörü de gizle ki göz önünde kalmasın. film izlemek bu aşamada çok iyi bir fikir. Lakin aksiyon filmlerinden bahsediyorum. Duygusallığa bir süre hayatımızda ara veriyoruz. Bizi şaşırtacak şeyler izliyor, kahkaha attıracak arkadaşlarla görüşüyoruz. İlla kendimizi barlara vurup alkol ile ciğerlerimizi bayıltmak zorunda değiliz. Kendimizi toplamak için daha da dağılmaya ihtiyacımız yok. Zaten bir süredir enerjimiz düşüktü, yaşadıklarımız tatsızdı. Yalnız ve tatsız olmaktansa, yalnız ama farklı olmayı tercih edebilirsin. 

8. Hareket Et

Hareket Et
spor yapmak, hobi edinmek, bir kursa yazılamak veya başkasını seçip vazgeçtiğimiz bir hayalimizin peşinden gidebiliriz. para yok diyorsak, inan bana bu aşamada garsonluk bile yapmak çok işe yarayacak. Garsonluğu küçümsediğimden değil, aksine şu an çalıştığım iş yerinde onlardan daha az para kazanıyorum! Ama çok yorucu bir iş yaptıklarını ve eve gidince düşünemeyecek kadar yorgun olduklarını biliyorum. Özetle; bu aşamada tek bir yasağınız var: durma. Hareket et!

9. Kendini Ödüllendir

Kendini Ödüllendir
Bu aşamaya geldiysen, gururla söylüyorum ki atlattın.Yani yara kapandı ama hassasiyeti sürüyor. Çiçekleri odana göndereceğiz birazdan!
Kendini ödüllendirebilirsin. İster çok abartıya kaçmayacağın bir alışveriş ile, ister küçük bir tatil ile veya sadece 1 parça çikolata ile. Kendin için önemli bir şeyi başardın. Çürümekte olan bir şeyi, teninden kestin ve attın. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.