OFPOF

Arap Kadınlarının Yeni Trendi Youtube

-
22.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Arap Kadınlarının Yeni Trendi Youtube
35.964 izlenme
Ofpofer
-

Kendilerini ifade etmek için YouTube kanalı açan bir kaç Arap güzelinin internet maceraları


Al- Juhara Sajer Youtube'a ilk video gönderme başladığında Arap dünyasında kızlar ve genç kadınların tepkisi inanılmaz derecede olumlu oldu . "Nihayet bir Arap kızı internette videolar yapıyor , " yazısı YouTube sayfası altında binlerce kere yazıldı.

 


Son beş yıl içinde Orta Doğu'da kadınların giderek YouTube'a olan ilgisi artmakta. 2014 ve 2015 yılları arasında , Suudi Arabistan'da kadınların liderliğinde ilk dört kanal, YouTube tarafından sağlanan rakamlara göre %200'den fazla abone artışı olduğunu söyledi. Ortadoğu ve Kuzey Afrika genelinde kadınlarla ilgili içeriği yıllık % 50'lik büyüme değerine ulaştı. Suudi Arabistan'dan sonra en çok kadın kanalına sahip olan ülkeler Fas , Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak.

 

 

Al-Juhara Sajer, 25 Yaşında, 340 bin abonesi var

Al-Juhara Sajer,  25 Yaşında, 340 bin abonesi var

Jay takma adını kullanan Sajer, 4 yıl önce Youtube'da Arapça konuşan Ortadoğu'lu hiçbir kadın bulamadı. YouTube'da gördüğü videolar eğlenceli ve ilginç olsa da onun yaşantısını yansıtmıyordu. O da kendi kanalını açmaya karar verdi.

" Bir çok kız videolarımın devamını istedi " diyen Sajer, " Kendi dillerinde anladıkları, kendi yaşam tarzlarından olan videolar çekiyorum ve bunu ben yaptım " dedi

Ama Sajer'e destek olanlar kadar bunu bırakmasını söyleyenler de oldu. "YouTube sana göre değil, ev kadını olmaya odaklan " diyen binlerce erkeğe rağmen " ben öyle bir hayatı istemiyorum " diyebilmiş
 

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.