OFPOF

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer?

-
1.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Aldatılma Acısı Nasıl Geçer?
1.209 izlenme
Ofpofer
-

Aldatılmak insanı en çok acıtan duyguların başında gelir. Peki aldatılmayı en çabuk nasıl atlatırız?

Neden?

Neden?

Aldatılmak konusu gerek erkek gerekse kadın tarafından yaşanılan ve tarih boyu insanların karşılaştıkları olgulardandır biridir. Yanı sıra, hiç şüphesiz çok da acıtıcı bir histir. 

Zaman en iyi ilaç.

Zaman en iyi ilaç.

Öylesine derin bir histir ki, sanki içinizde yeni bir organ peydah olur ve sürekli kanar ha kanar. Kimi zaman, özelliklede uzun soluklu ilişkilerde ve evliliklerde üstesinden gelmesi oldukça zor bir konudur. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da zaman insana en iyi gelecek merhemler arasındadır.

Aldatıldığınızı öğrendiğiniz ilk an...

Aldatıldığınızı öğrendiğiniz ilk an...

En güzel günleri, en güzel anları dolu dolu doyasıya birlikte geçirdiğiniz ve hala daha çok sevdiğiniz kişi tarafından aldatıldığınızı öğrendiniz. Bu şok etkisi yaratacak olguyu ilk duyduğunuzda, elbette ki başınızdan aşağıya kaynar sular döküldüğünü hissedersiniz. Belki ağlama krizi, belki uzun sürecek bir sessizliğin içine girersiniz ve elinizde olmadan kendinize sürekli sorduğunuz bir soruyla baş başa bulursunuz kendinizi.

"Hak edecek ne yaptım" demekten vazgeçin.

"Hak edecek ne yaptım" demekten vazgeçin.

Elbetteki büyük olasılıkla bunu hak edecek hiç bir şey yapmamışsınızdır da zaten. Zira her kim, bir ilişkide ne kadar büyük hatalar yaparsa yapsın, hiçbir zaman aldatılmayı hak etmez. İlişkilerde öncelikle taraflara düşen şey, ilişkiyi karşılıklı bitirmek ve ondan sonra yeni bir ilişkiye başlamak olmalıdır elbet. Fakat ne yazık ki günümüzde oldukça sıklıkla karşılaştığımız aldatılma fenomeni, maalesef ki insanların bazen başvurdukları bir kaçış yolu olmaktadır. Bu konuda da en iyi yardımcınız yine  kendiniz ve zaman olacaktır.

Kendi kendine telkin yöntemi

Kendi kendine telkin yöntemi

Hepimiz insanız ve üzerinde yaşadığımız dünyada başımıza olumlu ya da olumsuz birçok olay gelmekte. Ama unutmayın ki aldatılmak dünyanın sonu değildir. Her şeyden önce sürekli güçlü olduğunuzu kendi kendinize telkin emeniz gerekmekte. Unutmayın ki, siz güçlü bir insansınız. Bundan önce nasıl tek başınıza her şeyle baş edebildiyseniz, bununla da baş edebilecek güçte bir kişisiniz. Hatta o kadar güçlüsünüz ki, size bunu yaşatan kişi sizin kadar güçlü olamadığı için böyle kaçamak bir yol seçti.

Herkes hayatta yanılabilir.

Herkes hayatta yanılabilir.

Unutmamalıyız ki hepimiz insanız. Ve karşımızdakini ne kadar iyi tanıdığımız düşünürsek düşünelim, bu konuda da yanılabilme fırsatımız vardır. Yanı sıra hayat bu yaşadıklarımız sayesinde de bize bir şeyler öğretti ve bizler bu deneyimimizle de biraz daha büyüyerek güçlenmiş olduk. Şu anda yaralarımız - berelerimiz nedeniyle bunu fark edemiyor olsak bile, çok yakında daha da güçlenmiş bir şekilde ayağa kalkacağız.

Çizginizi bozmayın ve kazanan taraf siz olun.

Çizginizi bozmayın ve kazanan taraf siz olun.

En başından beri çizgisini bozmadan ve sağlam adımlarla hayatına devam etmekte olan siz, sağlam karakteriniz ve güçlü duruşunuzla bir kez daha kendinizi ispat ettiniz. Sakın unutmayın! Bu günün birde yarını var. Edenler bulur. Üzülmeyin! Sadece ve sadece önünüze bakmayı yeğleyin deriz. Arkanızı dönün ve sadece kendi yolunuzda yürümeye devam edin. Biliyoruz bunu söylemek kolay ama değersiz ve güçsüz insanlara daha ne kadar vakit ayırmayı düşünüyorsunuz acaba? Bir kez daha hatırlamalıyız ki, yaşanan hiçbir şey boşa değil. Bundan sonraki ilişkinizde  sizi  gerçek mana da daha çok hak edecek bir kişiye doğru adım adım yaklaşıyor olduğunuzu unutmayın deriz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.