OFPOF

Adet Sancıları için Etkili 7 Madde

-
695
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Adet Sancıları için Etkili 7 Madde
1.938 izlenme
Ofpofer
-

Kadınların dönemsel ağrılarını minimuma indirgeyecek yöntemler…

Her kadının belli dönemlerde olağan fizyolojik ağrıları kişiden kişiye değişmekle şiddetli ya da hafif geçer. Ağrının şiddeti ne olursa olsun sonuçta gergin bir dönem yaşanır. Bu menstural döngüyü olabildiğince az sancıyla geçirebilmek için bazı yöntemler mevcuttur. Peki bunlar nelerdir?

Adet Sancıları için Etkili 7 Madde-pypzuzm611

1) Sıcak Uygulaması: Hemen hemen her kadının uyguladığı yöntemdir. Cicili bicili sıcak su torbasını karına ve bele belli aralıklarla koymak ağrıları hafifletecektir. Aynı zamanda kalorifer peteğine sırt ve bel dayamak da harika ve rahat bir çözümdür.

2) Ilık duş almak: Sıcak uygulaması gibi rahatlatıcı ve pratik bir çözümdür. Özellikle ayaklara tutulan sıcak su sonrası kısa sürede çok daha iyi hissedeceğiniz apaçık.

3) Bitki çayları: Papatya, zencefil, nane, melisa, yaban mersini çayı gibi sıcak bitki çayları da sakinleştirici etkisi ile menstüral krampları da azaltıcı etkiye sahiptir.

4) Masaj: Sıcacık ellerle yapılan masaj son derece etkilidir.

5) Hafif yürüyüş: Ağrılarla yürümek zor gibi görünse de başladıktan sonra çok daha iyi hissettirdiği gerçek.

6) Vitamin ve Mineral takviyesi: Başta E vitamini olmak üzere Omega 3, çinko ve kalsiyum da kasılmaları azaltarak sancının hafiflemesine yardımcı olur.

7) Ağrı kesici ilaçlar: Tabii ki doğal yöntemler ilk seçenek olmalıdır. En son tercih olarak kullanılabilecek ağrı kesici ilaçlar da dönemsel ağrılarınız için bir seçenektir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık